Bugun...
Reklam


UMED'ten Yunanistan'da Grev Yapanlara Destek
Yunanistan'da basın sektörü çalışanlarının 24 saatlik greve gitmesine UMED'ten destek geldi.

UMED'ten Yunanistan'da Grev Yapanlara Destek
+ -

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, Yunanistan’da basın sektörü çalışanlarının 24 saatlik greve gitmesini desteklediklerini açıkladı.

Grev kapsamında, devlete bağlı ve özel televizyon kanalları, haber ajansları, radyo istasyonları ve haber sitelerini yayınlarını durdurduğunu ifade eden Değirmenci, "Gazetecilerin sindirilmesi demokratik, emeğinin küçümsenmesi ise ekonomik bir saldırıdır. Meslektaşlarımızın grev kararı basının susması değil, gerçeği haykırması, kapitalizme isyanıdır " dedi.

"Yunanistan’da gazeteci arkadaşlarımızın başlattıkları grevi destekliyor, selamlıyoruz" diyen UMED Başkanı Aslan Değirmenci, "Yunanistan'daki meslektaşlarımızın grev kararı basının susması değil, gerçeği haykırması, kapitalizme isyanıdır. Gazetecilerin sindirilmesi demokratik, emeğinin küçümsenmesi ise ekonomik bir saldırıdır. Ekonomik kısıtlamalarla, düşük ücretlerle, ödenmeyen maaşlarla medya organlarının yedeğe alınması kapitalist bir oyundur. Yunanistan'daki meslektaşlarımız bu bildik oyuna karşı kolektif bir cevap üreterek grev kararı almış,halkla da dayanışmasını göstermiştir" şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI