|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Omo’dan ‘çocuğun Seni Şaşırtırsa’

Omo’dan ‘çocuğun Seni Şaşırtırsa’

OMO’dan çocukların gelişimine ışık tutacak proje: ‘Kirlenmek Güzeldir’ diyerek farklı bir bakış açısı sunan OMO, ‘Çocuğun Seni Şaşırtırsa’ projesiyle ebeveyn-çocuk ilişkisini yeniden yorumluyor

23 Ekim 2014 - 03:13

Dünya çapında  “Kirlenmek Güzeldir” iletişim stratejisiyle kirlenme olgusuna yepyeni bir bakış açısı getiren OMO, kampanya kapsamında hayata geçirdiği “Çocuğun Seni Şaşırtırsa” projesiyle ebeveyn-çocuk ilişkisinin önemine dikkat çekiyor.

Ebeveynlerin çocuklarıyla kuracakları iletişimin onların fiziksel ve zihinsel gelişimi üzerinde oynadığı rolü ortaya koyan ve  çocukları birey olarak görmenin öneminin altını çizen sosyal medya projesine 5 çocuk annesi ve başarılı iş kadını Ayşe Kucuroğlu da destek veriyor.

Çocuk gelişimi üzerine kurduğu “Kirlenmek Güzeldir” felsefesiyle 2004 yılından bu yana çocuk gelişimine pozitif katkıda bulunmayı amaçlayan OMO, hayata geçirdiği “Çocuğun Seni Şaşırtırsa” projesiyle çocukları birey olarak görmenin ve onlara kulak vermenin önemini vurguluyor.

Gün geçtikçe çocukların sorumluluklarının arttığına ve ebeveynleriyle olan ilişkilerinin de sorumluluklar üzerinden geliştiğine dikkat çeken OMO, çocuklara kulak veriyor ve onların düşüncelerini ebeveynlerine duyurmayı hedefliyor.

Projeye, kamuoyunun çocuklarıyla kurduğu pozitif iletişimle tanıdığı, 5 çocuk annesi başarılı işletmeci Ayşe Kucuroğlu da destek veriyor. “Çocuğun Seni Şaşırtırsa” projesi için hazırlanan videoda çocuklarıyla birlikte yer alan Kucuroğlu, ebeveynlere, çocukların kendi ilgi alanlarını keşfetmelerinin, kişisel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak açısından çok önemli olduğu mesajını iletiyor.

Kucuroğlu: “Bırakın, çocuğunuz sizi şaşırtsın!”

Projenin tanıtımı için Ayşe Kucuroğlu ve OMO yetkililerinin ev sahipliğinde Party Kids’de gerçekleştirilen etkinliğe cemiyet ve sanat dünyasından ünlü anneler de büyük ilgi gösterdi.

Ayşe Kucuroğlu, açılışta yaptığı konuşmada, çocuklarıyla her zaman pozitif bir iletişim kurmaya çalıştığını belirterek, “Onları anlamak, her birinin hayal dünyasını keşfetmek benim için bambaşka bir heyecan. Ancak çocuklarımla ne kadar iyi iletişim kurup onları iyi anlayabildiğimi düşünsem de zaman zaman beni oldukça şaşırtıyorlar. Eminim, tüm ebeveynler de benimkine benzer deneyimler yaşıyorlar. Fakat bırakın, çocuğunuz sizi şaşırtsın! Çünkü yeni keşifler yapmaları sayesinde kişilikleri gelişiyor, birey olmanın bilincine varıyorlar. İşte biz de “Çocuğun Seni Şaşırtırsa” projesiyle ebeveynlere çocuklarını ne kadar tanıdıklarını göstermeyi ve çocuklarını doğru tanımanın, onlarla doğru iletişim kurmanın önemini vurgulamayı amaçlıyoruz” dedi.

 “Çocuğun Seni Şaşırtırsa” videosu 5 milyondan fazla izlendi

Unilever Türkiye Deterjan Kategorisi Ürün Müdürü Ercan Solmaz, “Öğrenme ve kirlenme arasındaki ilişkiyi vurgulayan “Kirlenmek Güzeldir” felsefesiyle dünyada ve Türkiye’de fark yaratmaya çalışıyoruz. Kısa bir süre önce kampanyamızı derinleştirmek için “Çocuğun Seni Şaşırtırsa” projemizi hayata geçirdik. Projeyle, ebeveynlerin çocuklarıyla kuracakları iletişimin onların fiziksel ve zihinsel gelişimi üzerinde oynadığı rolü ortaya koyuyor ve çocukları birey olarak görmenin öneminin altını çiziyoruz. Çünkü biliyoruz ki, büyüme çağındaki çocukların kendilerini keşfetmeleri, ilgi alanlarını tanımaları ve doğru alanlara yönelmeleri, onların hayatta başarılı birer birey olmaları için en önemli faktörlerden birisi… Projemize, keyifli bir video ile dikkat çekmeyi amaçladık. Videomuz*, kısa sürede sosyal medyada 5 milyondan fazla kez izlendi” diye konuştu.

OMO-Kadınlar Kulübü’nün internet sitesinde yer alan Çocuğun Seni Şaşırtırsa sayfasında, annelerin çocuklarıyla ilgili endişe düzeyini gösteren bir test* de bulunuyor.  Projenin sosyal medyada duyurulmasının ardından çocuklarıyla ilgili endişe durumlarını öğrenmek isteyen 5 binin üzerinde anne, 5 soruluk testi çözdü.

Çocuğun Seni Şaşırtırsa Projesi ayrıca, son dönemde sosyal medyada hakkında en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

*Çocuğun Seni Şaşırtırsa videosu ve testi için:

‘http://www.omokadinlarkulubu.com/cocugunsenisasirtirsa/

Aylin Yilmaz AyseKucuroglu Aysenur Aksoy Bilge Eren

Burcu Hattat Derya Coskundeniz
  Elif Gonlum  Emine Un       Hande Acar İpek Toplusoy       Pinar Tezcan Revna Demiroren & Ayse Kucuroglu       Revna Demiroren Seda Kasibeyaz       Selin Denizli ZeynepYenigun & ErcanSolmaz & Ayse Kucuroglu 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TBMM Başkanı ve Devlet Erkanı Anıtkabir'de
TBMM Başkanı ve Devlet Erkanı Anıtkabir'de
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Linç Girişimi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Linç Girişimi