" 65 yaşı altı grupların sokakta keyfi gezmelerine İTİRAZIM var..!

Polis Derneği (POLEMDER) Edirne Şube Başkanı Ali Bilgin, " 65 yaşı altı grupların sokakta keyfi gezmelerine İTİRAZIM var..! dedi


Polis Derneği (POLEMDER) Edirne Şube Başkanı Ali Bilgin, Corona Virüsü'nün Ülkemiz de görülmesi üzerine hükümetin aldığı 65 yaş ve üzerindeki kişilerin evlerinde kalmaları için aldıkları sokağa çıkma yasağına kendisinin uyduğunu belirterek, " 65 yaşı altı grupların sokakta keyfi gezmelerine İTİRAZIM var..! " dedi 

Başkan Bilgin, Corona Virüsünün dünyayı etkisi altına alıp, Ülkemiz de görülmesi üzerine hükümetin aldığı 65 yaş ve üzerindeki kişilerin evlerinde kalmaları için aldıkları sokağa çıkma yasağına kendisinin uyduğunu, 10 günden beri evinden çıkmadığını belirterek, "Bu amaçla  "EVDE KAL TÜRKİYE " kampanyasının destekçisi olup bu konuda paylaşım da bulundum.Halen de destekliyorum."dedi

Kısa adı POLEMDER olan Genel Merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelinde 43 il ve ilçe merkezlerinde faaliyet gösteren kamu yararına çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği'nin Edirne Şube Başkanı görevini halen yürüttüğünü belirten emekli Başkomiser Ali Bilgin'in sosyal medya hesabından Corona Virüsü ile ilgili " İTİRAZIM VAR.." başlığıyla yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

" İTİRAZIM VAR..!

Aralık 2019 ayı içerisinde Çin'de görülen Corona Virüsünün dünyayı etkisi altına alıp, Mart ayı içerisinde Ülkemiz de görülmesi üzerine hükümetimiz sağlık, çalışma ve Sosyal alanlarda bir dizi kararları alarak uygulamaya koyma zorunda kalmıştır.

Ülke olarak alınan kararların yanında ve destekleyicisi olduk.

Bunlardan biri de 65 yaş ve üzerindeki kişilerin evlerinde kalmaları için aldıkları sokağa çıkma yasağının uygulaması ile ilgili kararıdır. Saygı gösterip 10 günden beri evimizden çıkmadık. Bu amaçla açılmış "EVDE KAL TÜRKİYE " kampanyasının destekcisi olup bu konuda paylaşımda bulundum.Halende destekliyorum.

Ancak, 65 yaş ve üzerindeki kişilerin bu virüsün taşıyıcısı gibi algılayıp, münferit te olsa birkaç kendini bilmez kişinin 65 yaş üzeri kişilerle dalga gelmelerine ve saygısızlık yapmalarına itirazım var.

Ayrıca, 65 yaş ve üzerindeki kişilerin sokağa çıkmasına yasak getirirken, 65 yaş altı gurubun içerisinde hiç bir işleri olmadan sokaklarda serbest ve keyfi gezmelerine İtirazım var."

 

ÖZEL HABER- Halis KAHRAMAN / Türkiye Haber Ajansı