MSB'den Kahreden Haber! 2 Askerimiz Şehit, 2 Askerimiz Yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyi Haftanin bölgesinde yürütülen Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonlar sırasında terör örgütlerinin havan atışı sebebiyle 2 Askerimiz şehit oldu 2 askerimiz ise yaralandı.


MSB'den Kahreden Haber! 2 Askerimiz Şehit, 2 Askerimiz Yaralı

Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonlar kapsamında Irak'ın kuzeyinde terör örgütlerinin havan atışı sebebiyle 2 Askerimiz şehit oldu 2 askerimiz ise yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)'ndan yapılan açıklamada "Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.

Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonda Şehit olan, Piyade Uzman Çavuş İsmail Karataş'ın acı haberi Şanlıurfa'da, şehit Piyade Uzman Onbaşı Onur Karakaya'nın acı haberi ise Manisa'daki ailesine ulaştırıldı.  

‘ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE BIRAKILMAMIŞTIR’

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Şehitlerimizin Kanı Yerde Bırakılmamıştır” denildi.

MSB’nin açıklamasında şu cümleler yer aldı:

*Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

* Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır.

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.

‘8 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ’

Bakanlıktan daha sonra yapılan açıklamada ise 2 askeri şehit eden teröristlere ait dört hedefe yönelik hava taarruzu yapıldığı ve PKK'lı 8 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.