Sancaktepe Vefa Sosyal Destek Grubu, vatandaşa destek için çalışıyor

Sancaktepe Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu', korona virüsü tedbirleri kapsamında dışarı çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.


Sancaktepe Vefa Sosyal Destek Grubu, vatandaşa destek için çalışıyor

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü salgınında tüm dünya ülkelerinin aldığı önemlere rağmen corona virüsü (Kovid-19) şu anda yüz binlerce kişiyi enfekte etmiş ve binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olmuş durumda.

Ülkemizde de sağlık çalışanları büyük özveri ile çalışırken, İllerde valilikler, ilçelerde Kaymakamlıklar vatandaşa sosyal destek konusunda yoğun çalışma temposuna girdi. 
Sancaktepe Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu', korona virüsü tedbirleri kapsamında dışarı çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın iletişim kolaylığı açısından, Kaymakamlığımızın VEFA İLETİŞİM MERKEZİ’ne ulaşmak için 112, 155 veya 156'yı aramaları yeterli olacağının altını çizen Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu; “Vefa İletişim Merkezinde görevli arkadaşlarımız ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşlarımızdan 112-155 ve 156 üzerinden gelen aramalarını cevaplandırarak, Vatandaşlarımızın ihtiyaçları tek tek not alıyor. Alınan talepler sahada bulunan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanıyor” dedi.

Kaymakam Çakıroğlu;  “ Hep birlikte başaracağız “
Sancaktepe Vefa Sosyal Destek Grubu’nun tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların gıda ve temizlik ihtiyaçlarını karşılıyor, market alış verişini yapıyor ve sağlık muayenelerini gerçekleştiriyor diyen Kaymakam Çakıroğlu,  ilgili kurumlarımızla harekete geçmek için sizlerin bir telefonuna bakıyoruz. Yeter ki EvdeKal Sancaktepe. Hep birlikte başaracağız” dedi.

Sancaktepe Kızılay Başkanı Hilmi Yazıcı “ Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe Kızılay Şubesi olarak Sancaktepe Vefa İletişim hattımızı arayan vatandaşlarımızın istek ve taleplerini Polisimiz, Jandarmamız ve tüm görevli arkadaşlarımızla birlikte koordineli bir şekilde Sancaktepe de yaşayan 65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı olup sokağa çıkması sıkıntılı olan insanlarımıza destek vererek geçirmiş olduk. Bugünde Sancaktepe Kızılayı Şubesi olarak erzak yardım paketlerimizi bildirilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olduk. Sancaktepe Genç Kızılay Başkanımız ve ekibi ile Kızılay gönüllüsü dostlarımıza da vermiş oldukları desteklerden dolayı buradan ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
Haber : Tevfik Erk