Eskişehir Valisi kontrol noktasını denetledi

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Koronavirüs (KOVID-19) ile mücadele kapsamında, Şehir Giriş ve Çıkışlarında Yapılan Kontrolleri Denetledi


Eskişehir Valisi kontrol noktasını denetledi

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Koronavirüs (KOVID-19) ile mücadele kapsamında, Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Eskişehir-Kütahya ve Eskişehir- Bursa karayolu il sınırlarında bulunan uygulama noktalarında yapılan kontrolleri denetledi.

Yapılan çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi alan Vali Çakacak, denetimden geçen sürücüleri uyardı.

Vali Çakacak, bu hassas dönemde vatandaşlarımızın kişisel hijyen tedbirlerini almalarının ve alınan tedbirlere uymalarının gerekli olduğunu, ayrıca zorunlu olmadıkça kimsenin dışarıya çıkmaması gerektiğini belirtti.

Eskişehir İline giriş-çıkış yapılan 18 noktada kontrollerin yapıldığını belirten Vali Çakacak, “Şehirlerarası seyahat eden özel araçların ilimiz girişlerinde durdurularak kontrolleri yapılmaktadır. Eskişehir’e diğer illerden gelen araçlar 18 noktada durdurulmakta ve sağlık ekiplerimiz tarafından önce sağlık kontrollerinden geçirilmektedir. Başka illerden buraya ikametlerine gelen vatandaşların iletişim bilgileri alınıyor ve ilçe kaymakamlıklarımız vasıtasıyla bunların takibi yapılıyor.” diye konuştu.

 

ÖZEL HABER- **Halis KAHRAMAN ** TR HABER AJANSI