Ülke genelinde 2 günde 30 bin 308 sürücüye RADAR CEZASI

ülke genelinde 2 günde eş zamanlı gerçekleştirilen Hız Denetimlerinde 45 bin 112 araç/sürücü denetlendi, 30 bin 308 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza kesildi


Ülke genelinde 2 günde 30 bin 308 sürücüye RADAR CEZASI

Ülke genelinde  2 günde eş zamanlı gerçekleştirilen Hız Denetimlerinde 45 bin 112 araç/sürücü denetlendi, 30 bin 308 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza kesildi.. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün denetim sonuçlarıyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı :

"Ülkemizde Koronavirüs yayılımını önlemek amacıyla yürütülen tedbirlerin yanında, trafik güvenliğini sağlamak ve meydana gelen trafik kazaları ile ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek önceliklerimiz arasındadır.

Bu kapsamda, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla; 29-30 Ağustos 2020 tarihlerinde 2 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

Bu kapsamda;

  • Ülke genelinde 45 bin112 araç/sürücü denetlendi,
  • 3 bin 464’ü gece olmak üzere 30 bin308 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek cezai işlem yapıldı."

Emniyet yetkililerince, sürücülerin öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılarak, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi istendi.

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI