Bursa'da Narkotik Operasyonlarında 8 Şahıs Yakalandı

Bursa'da düzenlenen Narkotik operasyonlarda 8 şüpheli Şahıs Yakalandı. Yakalananlardan 4 şüpheli şahıs adli makamlarca tutuklandı.


Bursa'da Narkotik Operasyonlarında 8 Şahıs Yakalandı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince , uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 8 Şahıs Yakalandı.

Yakalananlardan 4 şüpheli şahıs adli makamlarca tutuklandı.Diğer 4 şüpheli şahıs hakkında ise  adli tahkikat devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı : 

"Bursa İl Emniyet Müdürlüğümüz, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

Yapılan operasyonlarda ilimiz genelinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen R.Ö., H.İ.A., B.G., M.Ö., L.T.O., Y.G., Y.K. ve B.Ç isimli toplam 8 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şahısların üzerlerinde, ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;

  • 260 gram metamfetamin,
  • 100 adet ecstasy tablet,
  • Satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannabinoid,
  • Satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik esrar,
  • Bir adet ruhsatsız tüfek,
  • Bir adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait fişekler,
  • Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticaretinden elde edildiği tespit edilen 18.000 TL nakit para ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanarak gözaltına alınan, R.Ö., H.İ.A., B.G., ve M.Ö.  isimli toplam 4 şahıs, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı, L.T.O., Y.G., Y.K. ve B.Ç. hakkındaki adli tahkikat devam etmektedir. "

 

TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER : ** HALİS KAHRAMAN