Türkiye Genelinde 3 günde 24 Bin 518 Sürücü Radara Yakalandı

Türkiye genelinde polis ekiplerince 3 günde yapılan denetimlerde 24 bin 518 araç sürücüsünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek sürücülere para cezası kesildi..


Türkiye Genelinde 3 günde 24 Bin 518 Sürücü Radara Yakalandı

Türkiye genelinde polis ekiplerince eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi. 3 günde yapılan denetimlerde 24 bin 518 araç sürücüsünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek,kural ihlali yapan sürücülere para cezası kesildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hız denetim sonuçlarıyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

"Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde de 2020 yılının ilk 10 aylık döneminde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının % 41’inin hız ihlallerine bağlı olarak meydana geldiği, bu kazaların önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerden anlaşılmaktadır.

Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 14-15-16 Kasım 2020 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde 24 bin.518 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek, ceza işlemi yapıldı."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN