EGM'den Polis Memurunun İntiharı Hakkında AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), İstanbul'da polis memuru Halil Akkaya'nın intihar olayı hakkında bir internet sitesi ile bazı sosyal medya platformlarında yer alan haberlere ilişkin bir açıklama yayımladı..


EGM'den Polis Memurunun İntiharı Hakkında AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü,  İstanbul'da polis memuru Halil Akkaya'nın intihar olayı hakkında bir internet sitesi ile bazı sosyal medya platformlarında yer alan haberlere ilişkin bir açıklama yayımladı..

Emniyet Genel Müdürlüğü'nin İntihar olayı ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı 

" Birgün internet sitesi ve bazı sosyal medya platformlarında yer alan "22 yaşında bir polis memuru mobbing nedeniyle intihar etti.." başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Halil Akkaya'nın intiharı bizleri derinden üzmüştür.

Ancak acı olayın, Birgün gazetesi ve bazı sosyal medya platformlarında iddia edildiği gibi mobbing ile ilgisinin bulunmadığı yapılan tespitler sonucunda anlaşılmıştır.

Hayatına son veren polis memurunun, Koruma Büro Amirliği'nde görevli olduğu iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Haberde yer aldığı şekliyle Polis memuru Halil Akkaya'nın geride bıraktığı bir not da söz konusu değildir.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün olayla ilgili yaptığı açıklamada belirtildiği üzere, Polis Memuru Halil Akkaya, Beşiktaş ilçe Emniyet Müdürlüğü Levent Polis Merkezi Amirliği'nde görevli olup; meslektaşımızın intiharının iddialarla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Bu asılsız iddialar, polis teşkilatımızın ve merhum polis memurumuzun ailesinin acısını daha da arttırmaktadır. 

Meslektaşımızın acılı ailesine baş sağlığı, polis teşkilatımıza ve mesai arkadaşlarına sabırlar dileriz."

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN