Tekstil Devi Vakko, Tesislerinde Gömlek Üretimini Durduruyor

Tekstil devi Vakko, 31 Ağustos itibarıyla tesislerinde gömlek üretimini durduracağını açıkladı. Vakko’nun gömlek üretiminin, gereken ihtiyacın karşılanması adına farklı üretim şekilleriyle hayata geçirilmeye devam edileceği duyuruldu.


Tekstil Devi Vakko, Tesislerinde Gömlek Üretimini Durduruyor

Tekstil devi Vakko, 31 Ağustos itibarıyla tesislerinde gömlek üretimini durduracağını açıkladı.

Türkiye’nin en büyük moda markalarından biri olan Vakko, 31 Ağustos itibarıyla tesislerinde gömlek üretimini durdurmaya karar verdiğini açıkladı.

Vakko tarafından yapılan basın açıklamasında tek tip yapılan gömlek üretim bandının sonlandırıldığı ve Vakko’nun gömlek üretiminin, gereken ihtiyacın karşılanması adına farklı üretim şekilleriyle hayata geçirilmeye devam edileceği duyuruldu.

Pandemi süreci sonrasında kalite ve verimliliği arttırmak adına alınan kararlar çerçevesinde gömlek üretim bandının sonlandırıldığı ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Vakko olarak pandemi süreci sonrasında yapmış olduğumuz çalışmalar, günün şartlarına göre kalite ve verimliliği arttırmak adına getirdiğimiz çözümlerle, gömlek üretim şekillerimizi farklılaştırmaya karar verdik.
İhtiyaçlara göre evrilen bu yapılanma kapsamında; kumaş, kesim, tasarım farklılıklarına göre gömlek üretimimizi şekillendiriyoruz ve tek tip yapılan gömlek üretim bandını sonlandırıyoruz.
Vakko’nun gömlek üretimi, gereken ihtiyacın karşılanması adına farklı üretim şekilleriyle hayata geçirilmeye devam edilecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunarız. Vakko.”

VAKKO’DAN KAP’A AÇIKLAMA

Vakko tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada da son yıllarda tüketici eğilimlerinin ve tercihlerinin değişmesi sonucu olarak gömlek üretiminin farklı üretim modelleri ile karşılanmasının söz konusu olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu farklılaşma sonucu mevcut gömlek üretim adetlerinin azalması ve maliyetlerinin artması nedenleri ile gömlek üretiminin devam etmesinin ekonomik açıdan verimli olmaktan çıktığı ve sürdürülemez hale geldiği ifade edildi.

Çalışanlar ile ilgili gerekli işlemlerin yürütülmesi için ise İnsan Kaynakları Grup Başkanı'nın yetkilendirildiği bildirildi.