Kılıçdaroğlu : "3600 ek göstergeyi vereceğiz..!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah FOX TV'de katıldığı programda konuştu : " Polislere de öğretmenlere de 3600'ü vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın..​​​​​​​ " " dedi


Kılıçdaroğlu :

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat " isimli programın bu sabah canlı yayın konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu, bu sabah canlı yayınlanan programda  " Polislere de öğretmenlere de 3600'ü vereceğiz.. Kimsenin endişesi olmasın.. " dedi 

Kılıçdaroğlu, program süresince sunucu İsmail Küçükkaya'nın ülke gündeme ilişkin sorularını tek tek yanıtladı.

SEÇİM MEYDANLARINDA  POLİS, ÖĞRETMEN, HEMŞİRE VE DİN GÖREVLİLERİNE HEP 3600 EK SÖZÜ VERDİ AMA SÖZÜNÜ TUTMADI.. 

Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2018 AKP seçim beyannamesinde  polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine söz verdiği 3600 ek gösterge vaadi üzerinden 3 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen bu vaadin gerçekleşmemesi üzerine şunları söyledi :  

"3600 ek göstergeyi vereceğiz.. Kimsenin endişesi olmasın.. Polisler aynı zamanda bizi de koruyorlar. Polisler 14 saat çalışıyor, 20 saat çalışan polisler var. Bunlara emekli olunca maaşı düşüyor. Çalışırken 5 bin lira alıyorsa, emekli olunca maaşı 2 bin 500 liraya düşüyor.. Niçin kardeşim? 3600 ek göstergeyi verdiğimizde bu sorun çözülecek.. Polislere de öğretmenlere de 3600'ü vereceğiz.."

 

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER