Polis Adayları DİKKAT : Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

 Polis Akademisi Başkanlığı'nca 2021 Yılı Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.


Polis Adayları DİKKAT : Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

 Polis Akademisi Başkanlığı'nca 2021 Yılı Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

 Polis Akademisi Başkanlığı'nın konuyla ilgili duyurusu'nda şu ifadeler yer aldı : 

"2021 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile " www.pa.edu.tr " internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  

İlan edilen ve sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar ilk gün müracaat işlemleri, ön sağlık kontrolü ve fiziksel yeterlilik sınavına katılacaklardır. Fiziksel yeterlilik sınavından başarılı olan adaylar bir sonraki sınav günü mülakat sınavına katılacaklardır.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası  " www.pa.edu.tr  " adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  

Adayların Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. "

 

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN