|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yaşam Koçu Selda Aydoğan Hayatı Değiştiriyor
  • Reklam

Yaşam Koçu Selda Aydoğan Hayatı Değiştiriyor

Yaşam Koçu, Kuantum ve Spiritüel Koç, Kurumsal Koç, Kişisel Gelişim Editörü, Eğitmen, Matrix Enerji Master  Selda Aydoğan’la, yaşam kalitemizi etkileyen faktörleri, kişisel gelişimi, psikolojiyi, spiritüel hayatı konuştuk…

01 Eylül 2018 - 23:40 - Güncelleme: 02 Eylül 2018 - 04:25

Hayatımıza yön vermek, seçimleri değiştirmek, seçtiğimizle mutlu olmak, iç huzuruna kavuşmak, daha başarılı olmak, fiziksel ve ruhsal olarak kendimizi harika hissetmek için yapmamız gerekenleri öğretiyor Selda Aydoğan…

Selda Aydoğan, kutsal aşkın ne olduğunu, öğrenmek, hayırlı kısmet bulma tekniklerini öğrenmek isteyenlere gerçek aşkı bulma yöntemlerini öğretiyor…

 Hayatı değiştirmenin sırrını öğrenmek isteyenlere, duyguların gücü ve frekansını yakalamaları için rehberlik ediyor Selda Aydoğan

Selda Aydoğan duygu frekansı ve gücünün nasıl kullanılacağını, saf duyguyu tanıtıyor danışanlarına…

Aura nedir? Nasıl temizlenir? Nasıl güçlenir? Nasıl görülebilir? Niyetin & sözlerin gücü nedir diye merak edenlere kişisel gelişim rehberliği yapıyor Selda Aydoğan…

Yaşam Koçu, Kuantum ve Spiritüel Koç, Kurumsal Koç, Kişisel Gelişim Editörü, Eğitmen, Matrix Enerji Master  Selda Aydoğan’la, yaşam kalitemizi etkileyen faktörleri, kişisel gelişimi, psikolojiyi, spiritüel hayatı konuştuk…

Selda Hanım, hangi durumlarda insanlar size başvurur?

- İlişki sorunları olanlar yani boşanma, ayrılık, aşk acısı, evlenememe, sürekli terkedilme, aldatılma, ilişkilerini bir sebeple yürütememe gibi sorunları olanlar, kariyer hayatında ilerleyemeyenler, para, bolluk ve berekette sorun yaşayanlar, hayattan keyif alamayan ve büyük bir boşlukta amaçsız, mutsuz ve umutsuz olanlar, geçmişte kayıplar ve travmalar yaşamış ve bunları atlatamamış olanlar, panik atak, takıntı ve bağımlılıkları olanlar; hayatında kariyer ya da ilişkilerinde çok büyük sorun olmamasına rağmen bir eksiklik boşluk hissedenler, yaşam amacını keşfetmek ve bu yolda ilerlemek isteyenler, farkındalığı yükselmiş ve artık daha kaliteli neşe ve huzur içinde yaşamak isteyenler, stresle baş edemeyenler gelir. Ancak terapi sonucunda hayatlarının her alnında iyileşme olur, çünkü her ne sebeple gelirlerse gelsinler onların negatif çekirdek inançlarını temizlediğim, frekanslarını yükselttiğim için açılma ve iyileşme hayatlarının her alanında meydana geliyor.

- Gerçekten insanlar hayatlarını değiştirebilir mi?

- Bir insan gerçekten ister ve inanırsa hayatını değiştirir. Ben tüm videolarımda ve konuşmalarımda aynı şeyi anlatıyorum. Evren enerji, canlı ve cansız her şeyin enerjisi var. Beynin gücünü ve evrensel yasaları öğrendiğinizde ve uygulamaya başladığınız hayatınızda inanılmaz bir değişim ve dönüşüm başlar. Bu hem bilimsel boyutta ispat edilmiş hem de artık dünya kabul etmiştir.

- Size gelen insanların beklentileri ve süreci nasıl işler?

- Bana gelen insanların çok büyük çoğunluğu artık yaşadıklarından bıkmış, umudunu kaybetmiş, yorulmuş birçok yara almış ancak bunun değişebileceğine azda olsa inanmış, yeni bir hayat kurmak isteyen ve bunu tek başına başaramayacağını düşünenlerdir. Güvenmek ve inanmak isterler zaten değişim tam olarak bu kararı almalarıyla ve güvenip inanmalarıyla harekete geçer. Onlara evrensel yasaları ve sitemi her alandan anlatırım, kendilerini sorgulayarak aslında bu olayları neden ve nasıl yaşadıklarını hızlı biçimde çözmelerine yardımcı olurum. Ve onlara hayatlarını nasıl değiştireceklerini, bunun için ne yapmaları gerektiğini benim onlara nasıl destek vereciğimi açıklarım. Süreç çok hızlı işliyor, değişim andadır. Zaman ve mekan kavramı yok bu yüzden bir anda bir dakikada dönüşüm yaşanabilir.

Yaşam Koçu Selda Aydoğan Hayatı Değiştiriyor

- Uyguladığınız tedaviyi ve seansları anlatır mısınız?

- Öncelikle kişiyi, hayatını ve duygularını çok iyi analiz etmekle başlarım. Anlattığı her şey her detay benim için önemlidir, sonrasında kişinin duygu frekansını, aura rengini ve yaşam amacını bulurum. Şu anda nerede ve nerede olmak istiyor bunu netleştirdikten sonra terapi başlar. Seanslarım bir yada bir buçuk saat sürer, genelde 4-6 seans çalışırım danışanla. Mutlaka bilinçaltı kodlama terapisi ile başlayarak, ENERJİ, KUANTUM, REİKİ, NLP ve EFT başta olmak üzere tüm teknikleri özel yöntemle uygularım. Bu sebeple hızlı ve sağlam bir iyileşme başlar. Yeni bir hayat hedefleri belirlenir ve bu hedeflere ulaşana kadar refakatçisi, koçu, onu en çok motive edeni olurum. Tüm bu zaman aralığında pek çok teknik öğreterek hayatında bir koça bağımlı kalmadan yaşamını devam ettirebilir.

- Yaşın, nerede ve hangi şartlarda yaşadığının önemi var mıdır iyileşmede?

- Eğer kişi gerçekten iyileşmeye inanır ve karar verirse yoktur. Değişimde zaman mekan kavramı olmaz, her nerede hangi şartlarda yaşarsanız yaşayın, kaç yaşında olursanız olun, mesleğiniz, dininiz, cinsiyetiniz ne olursa olsun hayatınızı olumlu yönde değiştirecek güç sizde mevcuttur.

- Hastalıklarla ilgili nasıl bir çalışmanız var?

- Hastalıklar ile duygular arasında bağ vardır. Sebep sonuç gibi düşünün, hastalığı meydana gelmesine sebep olan negatif duygular vardır. Ana yani tıbben yapılan tedaviye destek tedavi uygularım. Danışanın mevcut hastalığı ya da hastalıklarını meydana getiren duyguları tespit eder destek tedaviye başlarım. Bu negatif duyguları temizleyerek ve sağlıklı olma halini bilinçaltı kodlayarak çalıştığımız ciddi yönde olumlu sonuçlar alırız.

- Sizin uzmanlığınızı psikologlardan ayıran özellik nedir?

- En büyük fark şudur; ben insanların hayatlarını, acılarını, başarısızlıklarını, beklentilerini kısaca her şeyi dinlerim ve onlara şöyle ya da böyle bakması gerektiğini ya da seçimlerini konuşup göndermem. Çünkü biliyorum ki tüm bunların hayatlarında meydana gelmesinin anne karnında başlayan bilinçaltı negatif çekirdek inançları ve öğretilen yanlış hayat senaryolarıyla bağlantısı vardır. Bunlar değiştirildiğinde sağlığınızda net olarak iyileşme meydana gelir.

- Bunların dışında başka hizmetleriniz var mıdır?

- Ben eski Belediye Başkan Yardımcısıyım ve bunun dışında üst düzey yöneticiliklerim mevcut. İş hayatındaki bu bilgi ve tecrübeleri klasik danışmanlıktan farklı olarak koçlukla birleştirdim. Şirketlere kendi geliştirdiğim bir model olan Check-up yapıyorum. Yani mali ve idari olarak tam olarak durumunu ortaya çıkartıp buna göre stratejik bir eylem planı hazırlıyorum. Bu insan kaynaklarından, kurumsal kimlikten, şirketin mobilya döşemelerine kadar içine alan çok geniş bir çalışmadır. Tüm prosedürler şirket ve çalışanlara özel olarak oluşturulur. Ayrıca Proje bazlı yönetim danışmanlığı ve Kurumsal Kimlik, Yapılandırma çalışmaları, grup terapileri, motivasyon eğitimleri veriyorum.

Selda Aydoğan Kimdir?

1977, Nevşehir doğumluyum. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni 1998 yılında bitirdikten sonra uzun yıllar mesleki alanımda çeşitli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik yaptım.
Çocukluktan itibaren insanı, duygu ve düşüncelerin önemini, yaşam kalitemizi etkileyen faktörleri araştırarak ve düşünerek geçirdim zamanı. Tabi bunu yaparken yaptığım işte de en iyi şekilde yapmak adına geliştim. Çalışmalarımdan dolayı iki ödül ve pek çok başarı belgesi aldım. Ancak hala yerine oturtamadığım farklı yeteneklerim olduğunu düşünürken,2000 yılında kişisel gelişim eğitimlerine katılmaya başladım.
Manevi hayatımı beslemek, kendime ve etrafıma fayda sağlamak için uzun ama doğru yolda ilerlemeye başlamıştım. İşten kalan tüm vakitlerimi kişisel gelişime, psikolojiye, spiritüel hayata ve bu yoldaki kitaplara, eğitimlere ayırdım. Bir taraftan da gerçek iş hayatında doğru bir şekilde ilerleyebilmek için pek çok eğitim ve uzmanlık aldım. Tüm bildiklerimi önce insana fayda sağlamak için sonrasında kurum ve kuruluşları daha iyi bir yere taşımak için kullandım. 
2003 yılında katıldığım bir eğitimle hayata bakışım ve bundan sonraki yapmak istediklerimi tamamen değiştirip, insanlara daha çok fayda sağlayacağım spiritüel danışmanlığa başladım. Bir taraftan asıl mesleğim olan mühendislik yaparken bir taraftan çeşitli kişisel gelişim akdemi ve hocalarıyla beraber danışmanlık yaptım.
Ve artık 20 yılın birikimiyle hem bireysel yaşam koçluğu hem de kurumsal koçluk yapmaktayım. Ben hep şu soruyu sormuştum kendime, ’hayatım bu seçimimle mi sınırlı?
Tek seçim hakkım vardı ve ben bunu yanlış kullandıysam bundan sonrası böylemi olmak zorunda? 
Ve cevabını aradığınızda bulacağınızdan emin olun. Ben cevabı buldum, hayat, doğa, teknoloji sürekli değişiyor. Bu değişimin içinde biz de sürekli seçimler yapıp hayatımıza yön veriyoruz. Fakat seçimleri değiştirmek, seçtiğimizle mutlu olmak, iç huzuruna kavuşmak, daha başarılı olmak, fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi harika hissetmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey istemek ve tüm kalbinizle inanmak. Desteğe ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde de size rehberlik yapacak kişiye ulaşmak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Yabancı Firmalar, Turquality Kapsamındaki Türk Firmaları ile Buluşmayı İstiyor
Yabancı Firmalar, Turquality Kapsamındaki Türk Firmaları ile...