|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
10 Nisan Polis Günü Adıyaman’da Coşkuyla Kutlandı
  • Reklam

10 Nisan Polis Günü Adıyaman’da Coşkuyla Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174.Yıl Dönümü münasebetiyle Polis Haftası tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da vatandaşların yoğun ilgisi ile coşkuyla kutlandı. Törende Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kürsüden babası Emekli Polis Memuru Servet Alper’i arayarak 10 Nisan Polis Bayramını kutladı.  

11 Nisan 2019 - 17:19

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174.Yıl Dönümü münasebetiyle Polis Haftası tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da vatandaşların yoğun ilgisi ile coşkuyla kutlandı.
Emine Uyumaz Camiinde Şehitler için Mevlit okunması ile başlayan Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174.Yıl Dönümü etkinliklerinde, Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz çocuklar ziyaret edildi.
Şehitlerimizin kabrinin ve ailelerin ziyareti ve 10 Nisan tören programı ile devam etti.
Törenler; Mercan TV tarafından canlı olarak yayınlandı.
10 Nisan günü etkinlikleri kapsamında
valilik bahçesinde gerçekleştirilen tören öncesinde Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti.
Daha sonra Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper tarafından, Valilik bahçesinde bulunan Atatürk büstüne çelenk konuldu.Valilik tören alanında düzenlenen tören İstiklal marşı ile başladı. Törene Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Protokolünün üyeleri, Adıyamanlılar ve Emniyet Mensupları katıldı.Öğrenciler tarafından hazırlanan Polis konulu şiir dinletisi duygulu anlar yaşattı...

 “VATAN VE MİLLET SEVDASIYLA, AY YILDIZIN GÖKTE DALGALANMASI İÇİN NAZARINI EBEDİYETE DİKEREK KURULAN TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZIN 174. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLU OLSUN”Törende konuşan Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Vatan ve Millet Sevdasıyla, Ay Yıldızın Gökte Dalgalanması İçin Nazarını Ebediyete dikerek kurulan Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamak için bugün burada toplanmış bulunmaktayız.
Bu mutlu aynı zamanda gurur dolu günümüzde sizlerle birlikte olmak bizlere ayrı bir onur bahşetmektedir bu vesileyle hoş geldiniz der, saygılarımı sunarım.
174 yıldır milli birlik ve beraberlik azmine sahip bir ruh ve irade taşıyan, hukuk devleti ilkelerine bağlı personellerimizle birlikte; ülkemizi, milletimizi ve Türk Polis Teşkilatımızı muasır medeniyetlerin üstüne çıkarma yolunda kat ettiğimiz mesafenin farkında ve daha ileri gitmenin azmindeyiz. 
Türk Polis Teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevler üstlenmiştir. Bu bapta Ülkemizin, Vatandaşlarımızın ve Adıyaman’ımızın Huzuru bizim bittabi en haklı gururumuzdur.” Dedi.

“HALKIN GÜVEN VE DESTEĞİNİ ALMADAN BAŞARILI OLABİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Halkın güven ve desteğini almadan başarılı olabilmenin mümkün olmadığını ifade eden Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Meşakkatli bir görevi yerine getiren ve ülkemizin huzuru için tüm gücüyle çalışan Emniyet Teşkilatı, çağın gerekleri ve hukukun üstünlüğü prensibinden ayrılmadan İnsan haklarına saygı çerçevesinde canı pahasına hizmetine devam etmektedir. 
Bizler biliyoruz ki halkın güven ve desteğini almadan başarılı olabilmemiz mümkün değildir. 
Birlikte el ele vererek Ülkemizde ve Adıyaman’ımızda oluşturduğumuz bu huzur ve güven ortamını bozmak isteyenlere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. 
Sizlerin de bizlere destek vermek suretiyle güzel ilimizde ki huzur ve güven ortamına sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. 
Biz, ulu bir çınar misali köklerini vatanın bağrına salarak bu ülke, bu bayrak ve bu millet için canını ortaya koyan 174 yıllık büyük emniyet teşkilatının yüce ülküsüne sahip naçizane neferleriz. 
Sizlerden beklentimiz; bu ulu çınarın daha da yücelmesi için,  görevlerinizin ifasında hukukun çizdiği sınırlar dâhilinde hareket ederek ciddiyet ve özgüven içinde bilgi, beceri ve kabiliyetlerinizi en üst düzeye çıkararak donanımlı bireyler haline gelmenizdir. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Vatan ve Millet uğruna canlarını veren, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle,  Emekli ve gazilerimizi ise minnetle anıyor, şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerine de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
Canları pahasına görev yapan mesai arkadaşlarıma bu zor ve onurlu görevlerinde başarılar diliyorum. 
Törenimize teşrifleriyle bizleri onurlandıran tüm değerli konuklarımıza da tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.” Diye konuştu.EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER’DEN BABASI SERVET ALPER’E 10 NİSAN SÜPRİZİ

Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, yapmış olduğu tören konuşmasının ardından kürsüden babası Emekli Polis Memuru Servet Alper’i arayarak 10 Nisan Polis Bayramını kutladı.  

Alper, “49 yıldır bu teşkilatın bir parçası olduğunu, Polis bir babanın evladı olmaktan gurur duyduğunu ve babasından aldığı bu bayrağı teşkilatı ile birlikte ebediyete taşıyacağını.” Dile getirdi.
Törende, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez tarafından Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper’e başarı belgesi verildi.174. Yıl onuruna kesilen pastanın ardından Valilik bahçesinde törene katılanlara pasta ve çiğköfte ikram edildi.Tören Programının ardından Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Emniyet Müdürlüğünde tebrikleri kabul etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Yakan PKK'lılar Yakalandı
Orman Yakan PKK'lılar Yakalandı
'Düzensiz Göç, Adı konmamış bir İstiladır, Demografik Yapımıza Kumpastır'
'Düzensiz Göç, Adı konmamış bir İstiladır, Demografik...