|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
10. Uluslararası Barikat Film Festivali Başladı
  • Reklam

10. Uluslararası Barikat Film Festivali Başladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Türkiye’de ve Dünya’da Engellilerin Sanatla buluştuğu ilk film festivali olan Uluslararası Barikat Film Festivali başladı.

01 Aralık 2019 - 23:58

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Türkiye’de ve Dünya’da Engellilerin Sanatla buluştuğu ilk film festivali olan Uluslararası Barikat Film Festivali başladı.

1 Aralık’ta başlayan Barikat Film Festivali 4 Aralık 2019 günü sona erecek.

BİR DÜŞ KURUYORUZ… BARİKATSIZ BİR DÜNYA İÇİN!

“Spor ve sanatın iyileştirici gücüne inanarak, bir düş kuruyoruz… Barikatsız Bir Dünya için!” diyen Uluslararası Barikat Film Festivali Başkanı Hüseyin Nacar, festivalle ilgili açıklamasında “Engelli olmayanların zihinlerindeki engellilere yönelik barikatlara dikkat çekmek için, Engellilerin kendi algılarında ve kendilerine ilişkin olarak oluşan dış dünyaya yönelik barikatlara dikkat çekmek için, Engellilere karşı onların isteği ve iradesi dışında oluşan düşünsel, psikolojik ve fiili sayısız barikatlara dikkat çekmek için, Engel bedende değil, düşüncelerde! Asıl körlük, Cehalettir!” Cümlelerine yer verdi.

SANAT – KÜLTÜR VE FUTBOL

Barikat Sanat Atölyesi Derneği'nin düzenlediği Barikat Film Festivali, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Beykoz Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin iş birliği ile gerçekleşiyor.

FUTSAL İLE ÜNLÜLER MAÇ YAPACAK

Festival kapsamında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü saat: 15:00 ‘da Zeytinburnu Merkez Efendi Stadyumunda Görme Engelli Milli Futbol Takımı (FUTSAL) ile eski milli sporcu, futbolcu ve sanatçılardan oluşan Özel Futbol Takımı arasında bir futbol maçı düzenlenecek.

Özel Futbol Takımında ise Mustafa Üstündağ, İlker Yazmacı, Yılmaz Pamuk, Numan Çakır, Erhan Ufak, Mustafa Arabacıbaşı, Mücahit Yalçıntaş yer alıyor.

Festivalde ayrıca, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Milletvekilleri, siyasiler ve bürokratların da dahil olacağı bir futbol müsabakası gerçekleşecek.

ENGELLİ HAKLARI KONUŞULACAK

Uluslararası Barikat Film Festivali kapsamında kültürel birçok etkinlik te planlanıyor…
4 Aralık 2019 Çarşamba günü 14:00 -  15:30 saatleri arasında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Konferans Salonunda "Engelli Hakları" konulu panel düzenlenecek.

Yönetmen Hüseyin Nacar'ın moderatörlüğünde düzenlenecek panelde katılımcılar; Görme Engelli Milletvekili Lokman Ayva, Ortopedik Engelli Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, Görme Engelli Bisiklet Sporcusu Şule Yazıcı, Görme engelli Milli Sporcu Ali Çavdar, "Engelli Hakları" konusunda birer konuşma yapacak.

Çisem konseri ve plaket töreni ile Uluslararası Barikat Film Festivali son bulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İrfan Uzun; 'Ülkeyi Artık Türkiye İttifakı Yönetecek'
İrfan Uzun; 'Ülkeyi Artık Türkiye İttifakı Yönetecek'
Bitlis'te Askeri Helikopter Düştü! 11 Şehit!
Bitlis'te Askeri Helikopter Düştü! 11 Şehit!