|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

16 Emniyet Mensubunda koronavirüs tespit edildi.
  • Reklam

16 Emniyet Mensubunda koronavirüs tespit edildi.

Vatandaşlarla en fazla temasta bulunan meslek grubu arasında yer alan polis teşkilatında Türkiye genelinde toplam da 16 emniyet mensubunda koronavirüs tespit edildi.

29 Mart 2020 - 14:02 - Güncelleme: 29 Mart 2020 - 16:05

 Vatandaşlarla en fazla temasta bulunan meslek grubu arasında yer alan polis teşkilatında 11’i İstanbul’da görevli, 2’si Sakarya, 1 İzmir, 1 Rize ve 1’i de Samsun’da toplam 16 emniyet mensubunda koronavirüs tespit edildi.

İstanbul’da karantinada bulunan bir yurtta da görevli yaklaşık 20 polis memurunun da Kovid19 şüphesiyle hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

İZMİR’DE DE 1 POLİS MEMURUNDA TESPİT EDİLDİ

11 Mart tarihinde Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) emniyet mensuplarına da bulaştı. Yapılan testlerde İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı bir kişi ile bir ilçe emniyet müdür yardımcısının da aralarında bulunduğu 11 emniyet mensubunda kovid 19 testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Öte yandan İzmir’de 1 polis memuru, Samsun’da 1 polis memuru, Sakarya’da 2 polis memuru ile Rize’de bir mahalle bekçisi olmak üzere 5 kişinin de koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı ortaya çıktı.

Türkiye genelinde testleri pozitif çıkan 16 kişinin tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Öte yandan bu kişilerin irtibatta olduğu yakınlarının da karantinaya alındığı belirtiliyor.

TR HABER AJANSI 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Eğitimleri Devam Ediyor
e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Eğitimleri Devam Ediyor
Türkiye'de Can kaybı 4369'a, Vaka Sayısı 157 bin 814'e Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4369'a, Vaka Sayısı 157 bin 814'e Yükseldi