|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

20. yılda Girişimcilik Dersi Mütevelli Heyet Başkanı Okan’dan
  • Reklam

20. yılda Girişimcilik Dersi Mütevelli Heyet Başkanı Okan'dan

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan’ın iş hayatındaki 50 yılını paylaştığı Girişimcilik Dersi’nde bugüne kadar Muhtar Kent, Ahmet Nazif Zorlu, Leyla Alaton, Ali Sabancı gibi Türkiye’nin ve dünyanın en önemli iş insanlarını deneyimlerini aktardı.

08 Ekim 2019 - 09:21

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan’ın iş hayatındaki 50 yılını paylaştığı Girişimcilik Dersi’nde bugüne kadar Muhtar Kent, Ahmet Nazif Zorlu, Leyla Alaton, Ali Sabancı gibi Türkiye’nin ve dünyanın en önemli iş insanlarını deneyimlerini aktardı.

Bu yıl 20'nci yaşını kutlayan İstanbul Okan Üniversitesi'nin Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan 7 Ekim 2019 tarihli dönemin ilk Girişimcilik Dersi’nde girişimciliği tanımlarken “Mevcut durumundan daha ileriye gitmek için risk alana girişimci denir. İddialı ve rekabetçi olmak girişimciliğin olmazsa olmazı. Üniversitemizde KOSGEB, TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı ile yapılan işbirliklerimiz ile girişimciliğe destek veriyoruz. Mühendislik Fakültemizin projeleriyle öğrencilerimizi ARGE’ye yönlendiriyoruz” dedi.

Üniversitenin de girişimciliğe örnek çalışmalar yaptığını vurgulayan Okan, bunları şöyle sıraladı: İngilizcenin yanında Çince, Rusça ya da Arapça öğretilmesi, Happy Life dersi, sağlık alanındaki hastane yatırımları ve İstanbul’un en büyük ikinci Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’ne ev sahipliği yapmak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vale Görevlisi Olabilme Şartları Belirlendi
Vale Görevlisi Olabilme Şartları Belirlendi
Takograf cihazında şoförün adı yazılı değildi..!
Takograf cihazında şoförün adı yazılı değildi..!