|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

2019’da Demokrasiyi Yeniden İnşa Edeceğiz

2019'da Demokrasiyi Yeniden İnşa Edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fazla bir zamanımız kalmadı. 2019’da demokrasiyi bütün kurum ve kurallarıyla yeniden inşa edeceğiz" dedi.

30 Kasım 2017 - 01:36

CHP Parti Meclisi (PM), dünkü toplantıda gündemindeki maddelerin yanı sıra Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporunu da görüştü. Kılıçdaroğlu’nun sunuşuyla hazırlanan raporda, genel başkan yardımcılıklarının çalışmalarına yer veriliyor. Kılıçdaroğlu, rapordaki sunuşunda, “herhangi bir erken seçim kararı alınmadığı takdirde, 2019 Mart sonunda yerel seçimlerin, kasım başında ise Milletvekili Genel Seçimi ve eşzamanlı yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile cumhuriyet tarihinin belki de en kritik karar süreçlerinin yaşanacağına” dikkati çekti. Kılıçdaroğlu “Sorumluluğumuz ağırdır ve ancak bu sorumluluk bilinciyle hareket ettiğimiz zaman hedefe ulaşmamız mümkündür. Fazla bir zamanımız kalmadı. 2019’da demokrasiyi bütün kurum ve kurallarıyla yeniden inşa edeceğiz. Medya üzerindeki, toplum üzerindeki, üniversiteler üzerindeki baskıyı kaldıracağız. Sözümüz söz, bizler bu ülkeye demokrasiyi yeniden getireceğiz. Ve sonsuza kadar da yaşatacağız demokratik, laik, sosyal hukuk devletimizi” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Londra Yolcusu

Kılıçdaroğlu, 5 Aralık’ta kalabalık bir heyetle Londra’ya gidiyor. CHP heyeti, İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn’in yanı sıra Avrupa ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüşmeler gerçekleştirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emektar polis :
Emektar polis : " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.."
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Erdoğan'a Seslendi
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Erdoğan'a Seslendi