|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 25 Ekim’de...
  • Reklam

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 25 Ekim’de Gerçekleşecek

Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı ertelenen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, kısıtlamaların devam etmesi nedeniyle yeniden erteleme kararı aldı.

14 Haziran 2021 - 04:09

Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı ertelenen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, kısıtlamaların devam etmesi nedeniyle yeniden erteleme kararı aldı.

Türkiye proje ortağı olarak destek veren FİLM-SAN Vakfı  işbirliği ile 20-25 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşmesi planlanan 21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, COVID-19 salgını kapsamında alınan önlemlerden dolayı  25- 30 Ekim 2021 tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşecek.  2020 ve 2021 yıllarının tüm ödüllerinin sahiplerine takdim edileceği Festival, Türk ve Alman jüri üyelerinin yanı sıra Türk, Alman ve Avrupa sinemasının önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Frankfurt’ta 2000 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivalinin pandemi nedeniyle ertelenen ödül töreni tarihi belli oldu.   Festival komitesi tarafından yapılan açıklamada 2020 ve 2021 yıllarına ait tüm  ödüllerin 25-30 Ekim 2021’de gerçekleşecek festival kapsamında sahiplerine takdim edileceği belirtildi.

Türk sineması  için önemli etkinliklerin başında gelen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali başkanı Hüseyin Sıtkı festivale dair  yaptığı açıklamada;  “Bilindiği gibi sinema sektörü salgın nedeniyle 1 yılı aşkın süredir alkıştan uzak kaldı. Oyuncusundan, set işçisine kadar  sinemaya emek veren herkes, festivalleri özlem ve hasretle bekliyor. Elbette bizler de aynı duygular içindeyiz. Festivalimiz  bizim için çok önemli ve değerli.Bu nedenle 2021 Türkiye proje ortağı olarak destek veren FİLM-SAN Vakfı ile birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Umuyoruz ki,25-30.Ekim 2021 tarihlerinde Frankfurt’ta  muhteşem bir organizasyonla birbirinden güzel filmlerle yeniden  sinema severlerle kucaklaşacağız.  21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivalimize dair tüm gelişmeleri festivalin web sayfası https://www.turkfilmfestival.de/ ‘dan takip edebilirsiniz.

Bu ağır pandemi şartlarına rağmen özveriyle çalışan 2021 yılı

Uzun Metraj Ön jürimiz: Prof. Dr.Emrah Suat Onat,Gökhan Mumcu, Hande Yöremen, Ahmet Küçükkayalı, Hikmet Aydoğan'a

Türkiye uzun metraj jürimiz;  Serdar Akar, Mine Tugay, Reha Özcan, Nida Karabol, Alp Yenier,Prof. Dr.Ceyhan Kandemir, Dr.Öğr.Üyesi Zuhal Çetin Özkan’a

Almanya uzun metraj jürimiz:Danilel Zuta, Andreas Lucas, Pavel Schnabel, Rolf Silber, Simone Wernet, Mehmet Arif Özserin, Julia Irene Peters’e

Belgesel Jürimiz; Prof. Dr. Burak Buyan, Ömür Gedik, Doç.Dr. Fevzi Kasap, Ümran Safter, Dilde Mahalli’ye

Türkiye Kısa metraj film Jürimiz; Prof.Dr.Suat Gezgin, Orkide Ünsür, Fatih Ertekin, Münire Apaydın,   Dr.Ömer Önder’e

Almanya Kısa  metraj jürimiz Dr. Öğr.Üyesi Önder Paker, Dr. Öğr.Üyesi Dilara Tarhan, Dr. Öğr.Üyesi Radife Akyıldız Ongar’a,

ve bu değerli isimlerin bir araya gelmesine katkı sağlayan  Festival Türkiye Koordinatörü  Serap Gedik,, Festival danışmanları Caner Ural, Hatice Aşkın ve Festivalin basın ve halkla ilişkiler koordinatörü Mahiye Sabuncuoğlu’nun yanı sıra FİLM-SAN Vakfı adına bizlere destek olan Vakıf Müdürü Kıvanç Terzioğlu’na ve Almanya da büyük özveri ile çalışan festival ekibimize, teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi