|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

3 Bin Yıllık Efsane Yeniden Canlandı

3 Bin Yıllık Efsane Yeniden Canlandı

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun Troya Müzikali Dev Kadrosu, Dev Prodüksiyonu ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Seyircisiyle Buluştu.

13 Ocak 2018 - 04:29

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun Troya Müzikali Dev Kadrosu, Dev Prodüksiyonu ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Seyircisiyle Buluştu.

3000 yıllık efsaneyi doğu ile batı kültürleriyle buluşturan Troya Müzikali,  Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı vesilesiyle İstanbullu seyircisiyle buluştu.

Gösterinin açılış konuşmasını yapan topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Troya yılına özel yenilenen versiyonu ile seyircinin karşısına çıktıklarını dile getirdi. Başta Oktay Keresteci olmak üzere topluluğun eğitmen kadrosunu tanıtarak konuşmasına devam eden Erdoğan, izleyiciler arasında bulunan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Götür’e teşekkür ederek, gösteriyi başlattı.

“İlk Dans Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Saygı” söylemi ile  başlayan Troya Müzikali, 7’den 70’e 200’den fazla dansçı, 2000 kostüm ve dev prodüksiyon ile izleyenlere keyifli anlar yaşattı. “Troya Müzikali”, Mustafa Erdoğan’ın 2018 yılında mülteci ve göçmenlerin hikayesini anlatmaya hazırlandığı “Eden” projesinin müjdesini vermesiyle ve 6.000 seyircinin gösteriyi ayakta alkışlamasıyla son buldu.

 “Troya Müzikali”ni Gülben Ergen, çocukları Atlas, Ares ve Güney ile birlikte izlerken, seyirciler arasında oyuncu Gökçe Yanardağ, oyuncu  Burcu Binici, oyuncu Ebru Şahin, oyuncu Ceren Benderlioğlu, oyuncu Emir Benderlioğlu ve oyuncu Ecem Erkek vardı.

13 Ocak Cumartesi günü “Anadolu Ateşi” 5 bininci kez seyircisiyle buluşacak…

Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşi gösterisi, 5 bininci şovunu 13 Ocak Cumartesi günü İstanbullu seyircisine yapacak.  17 yıldır, 100 ülkede,  45 milyona seyirciye Türkiye’nin kültürel değerlerini dünyaya tanıtan Anadolu Ateşi gösterisi,  5 bininci gösterisine özel repertuvarındaki yeniliklerle Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda seyirciyle buluşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diadermine, LIFT+ Güneş Koruyucu Serisini Watsons ile Birlikte Tanıttı
Diadermine, LIFT+ Güneş Koruyucu Serisini Watsons ile Birlikte...
Almanya’da Üniversite Eğitimi İçin 5 Neden
Almanya’da Üniversite Eğitimi İçin 5 Neden