|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
3600 Ek Gösterge Bekleyenlere MÜJDE Yolda..!
  • Reklam

3600 Ek Gösterge Bekleyenlere MÜJDE Yolda..!

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Sertaç Eş, 14 Mayıs 2021 tarihli köşe yazısında, 3600 ek gösterge bekleyenlere müjde verdi.

15 Mayıs 2021 - 18:12 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 06:27

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Sertaç Eş, 14 Mayıs 2021 tarihli köşe yazısında, 3600 ek gösterge bekleyenlere müjde verdi.

Köşe Yazarı Sertaç Eş, köşe yazısı'nda, " Sızan bilgilere göre iktidar, 3600 ek gösterge sözünü seçimden hemen önce yerine getirecek.." ifadelerini kullandı. 

Sertaç Eş, 3600 ek gösterge bekleyenlere ilişkin köşe yazısında şu ifadeleri kullandı :

"Muhalefet için konu kimin aday olacağı noktasında düğümleniyor. Ortak adaylık seçeneği bu sefer daha güçlü. Akşener, inanmış bir şekilde “İstanbul modeli” diyor. Güçlü ve geniş kabul gören ortak aday ciddi şans vaat ediyor.

Peki, iktidar ne yapacak? Beklentisi, isteği Millet İttifakı’nın dağılması. Her şeyden çok bunu istiyor.

Salgın ve ekonomik bunalım büyük açmaz. Sızan bilgilere göre iktidar, 3600 ek gösterge sözünü seçimden hemen önce yerine getirecek. Emeklilikte yaşa takılanlar konusu ve ilk kez oy kullanacak kuşakla ilgili etkili bir uygulama arayışı için Saray’da çalışmaların sürdüğü de biliniyor."

3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ VERDİ AMA SÖZÜNÜ TUTMADI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti seçim beyannamesi ile genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde 2018 yılında polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge müjdesi vermişti..

Ancak vermiş olduğu sözün üzerinden yaklaşık 3 yıl geçtiği halde düzenlemenin hayata geçirilmemesinden dolayı bu meslek gruplarındaki memurlar ile emeklileri sözün tutulmamasından yakınıyorlar..

3600 EK GÖSTERGE NEDİR ?

3600 ek gösterge memurların aylık ücretlerini, emekli olduktan sonraki maaşlarını ve emekli ikramiyelerini belirleyebilmek için gerekli olan önemli bir unsurdur. Ek göstergesinin yüksek olması emekli maaşının ve emekli ikramiyesinin de yüksek olması anlamına gelmektedir. Bu sebeple memurlar bulundukları unvanların 1. dereceden maaş alanlar için belirlenen ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedir.

Ek göstergesi 3600 olan bir devlet memuru ile 2500 olan bir devlet memurunun alacağı zam oranı ve maaş miktarı aynı değildir. 657 sayılı Devlet Kanunu'na bağlı olan öğretmen, polis, din görevlileri, hemşireler gibi birçok meslek grubu bu sebepten dolayı ek göstergelerinin artmasını beklemektedir.

ÜNİVERSİTE MEZUNU POLİSLERE 3000 EK GÖSTERGEDEN MAAŞ ÖDENİYOR

Emniyet teşkilatında üniversite ve yüksekokul mezunu olan birinci dereceden maaş alan çalışan ve emekli polislere 2016 Mart ayından beri 3000 ek göstergeden maaş ödeniyor.

Ortaokul ve Lise mezunu polislerin ek göstergelerinde 2016 yılında yapılan ek gösterge düzenlemesinde bir artış olmadığı, 650 ile 1500 aralığında ek göstergeden maaş aldıkları ifade edildi.  

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Jandarma Astsubaylar ile eşdeğer görev yapan polisler, jandarma astsubaylara 1995 yılından beri tahsil farkı gözetmeksizin 3600 ek göstergeden maaş ödendiğini  belirterek, " Eşit işe, eşit ücret " ilkesi uyarınca kendilerine de 3600 ek göstergeden maaş ödenmesini talep ediyorlar.

40 YIL HİZMETİ OLAN EMEKLİ POLİSİN MAAŞI 1055 TL ARTACAK

Emniyet yetkilileri, 3000 ek göstergeden maaş alan polislere 3600 ek gösterge verilmesi halinde 40 yıl hizmeti olan emekli polisin maaşında 1055 TL artış olacağını ifade ettiler. 

EMEKLİ EMENİYET MÜDÜRLERİ DE EK GÖSTERGE MAĞDURU

Emekli 2, 3 ve 4'üncü sınıf Emniyet Müdürlerinin de 3000 ek göstergeden maaş aldığı, sadece emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürlerinin 3600 ek göstergeden maaş aldıkları ifade edildi.

TR HABER AJANSI - ÖZEL HABER  

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • RKAYGISIZ
    4 ay önce
    Seçimden hemen önce verileceğini herkes biliyor. Temenni en kısa zamanda verilmesidir. Anılan 4 meslek grubu da geciken her gün için küsmüştür. 3600 değil 7500 ek gösterge verilse dahi oy vermeyecekler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oğlunu Kurtarmak İsterken Canından Oldu
Oğlunu Kurtarmak İsterken Canından Oldu
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti