|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
3600 ek gösterge için çalışmalar devam ediyormuş..!
 • Reklam

3600 ek gösterge için çalışmalar devam ediyormuş..!

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğden Erdoğan Ataberk, "3600 Ek gösterge düzenlemesi için bakanlıklarımızın çalışmaları devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

20 Haziran 2020 - 11:16 - Güncelleme: 20 Haziran 2020 - 11:50

"Kamuda çalışan, polis, öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılmasıyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından söz verilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızca verilen sözler, bugüne kadar olduğu gibi budan sonra da yerine getirilecektir. "ifadelerini kullanan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğden Erdoğan Ataberk, "3600 Ek gösterge düzenlemesi için bakanlıklarımızın çalışmaları devam etmektedir." dedi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın kamu çalışanları için 3 bin 600 ek gösterge teklifi AKP ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan tarafından TBMM 'de bir araştırma önergesi sunuldu.

Sunulan teklifin özeti ve amacı şu ifadelerle belirtildi: "Kamu çalışanı olan polis, öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi hakkında gerekli çalışmaların yapılması, yaşanan adaletsizliğin giderilmesi, kamuya maliyetiyle birlikte bu durumdan yararlanacak kişi sayısını hesaplamak ve söz konusu meslek gruplarına 3600 ek gösterge verilebilmesi için.."

AKP'DEN AÇIKLAMA

Önerge üzerine söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğden Erdoğan Ataberk, ek gösterge konusunda şunları söyledi:

"Kamuda çalışan, polis, öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılmasıyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından söz verilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızca verilen sözler, bugüne kadar olduğu gibi budan sonra da yerine getirilecektir. Ancak, bu konu kendi içerisinde farklı dengeler barındıran teknik ve hassas bir konudur. Kamu içerisindeki hiyerarşik kademelerin de dikkate alınarak çözümü gerekir ve tabii ki de personel sisteminde, meslekler arası dengelerin gözetilmesi de hassas bir konudur. Konuyla ilgili bakanlıklarımızın çalışmaları devam etmektedir. Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi emeklilerimizin haklarını ve gelir güvencelerini korumaya devam edeceğiz. Bunun için geçmiş on sekiz yıldaki Türkiye’nin gelişimine bakmanız yeterli. Biz halkın gönül terazisinde tartılmaya talip olduk, sözümüzü halka verdik."

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-**TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Haşmet
  7 ay önce
  HIomosafiyenlerin yaşadığı çağda başlamıştı 3600 Ek gösterge çalışmaları. Güneş’ e koloni kurarsa insan oğlu belki o zaman biter. 3600’ ü almadıkça AKaPe’ ye oy - moy vermem...!
 • Kenan Yatar
  7 ay önce
  Biz polisler istedik, hükümet diğer meslekleri de içine kattı işini zorlaştırdı. 3600’ ü içinden isteyen bile yokken biz teşkilat olarak dile getirdik. Başkalarıda sahiplendi. İnşallah tez zamanda verilir. Enflasyon verilecek farkı yok etti bile.
 • Osman Uysal
  7 ay önce
  Ne hikmetse bu çalışmalar bi türlü bitmedi gitti.
 • Muharrem Sertkaya
  7 ay önce
  Sayın vekil o söz 18 yıldır polislere veriliyor ve ne hikmetse konuyla ilgili çalışma halen devam ediyor, üstüne üstlük öğretmen, din görevlileri ve sağlık çalışanları eklenince konu ile ilgili çalışmaların neticesini görmeye ömrümüz yetermi bilmem.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Efsane Belkıs Aygen’in Korona Şarkısı Rekora Gidiyor
Efsane Belkıs Aygen’in Korona Şarkısı Rekora Gidiyor
2020 Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri Sahiplerini Buldu!
2020 Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri Sahiplerini...