|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
39 ay geçti, 3600 ek gösterge vaadi UNUTULDU
  • Reklam

39 ay geçti, 3600 ek gösterge vaadi UNUTULDU

CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, bugün ulus heykel önünde düzenlenen basın açıklamasında AKP iktidarının, genel seçimlerin üzerinden 39 ay geçmesine rağmen memurlara vaat ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili düzenleme yapmamasına tepki gösterdi.

30 Eylül 2021 - 15:12 - Güncelleme: 30 Eylül 2021 - 17:10

CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, bugün Ulus heykel önünde saat :12.00'da düzenlenen basın açıklamasında AKP iktidarının, genel seçimlerin üzerinden 39 ay geçmesine rağmen memurlara vaat ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili düzenleme yapmamasına tepki gösterdi.

Başkan Akıllı , "İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor" dedi.

CHP'nin, iktidarın seçim vaatleri arasındaki 3600 ek gösterge ile ilgili hiçbir düzenleme yapılmamasına dikkat çekmek için düzenlediği basın açıklaması Ankara'da da yapıldı.

CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından Ulus heykel önünde düzenlenen basın açıklamasına, bazı CHP Ankara milletvekillerinin yanı sıra sendika temsilcileri ve yurttaşlar katıldı.

MİLYONLARCA MEMUR KRİZİN ALTINDA EZİLDİ”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz" sözlerini anımsatan Akıllı  şunları söyledi:

"Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki AKP iktidarı, seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor. AKP’nin seçim beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur, artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi."

"MEMURLAR CHP İKTİDARINI BEKLİYOR"

Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurun yüz üstü bırakıldığını savunan Akıllı, şöyle devam etti:

"Memurlar geçinemiyor. AKP Genel Başkanı, her defasında “Dünya 5’ten büyüktür” derken 5’li çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı. Yıllardır 3600 ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz: 5’li çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür? İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor? Kendi döneminde Londra’daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, 3600 ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları, artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur, 3600 ek gösterge hakkı için Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını bekliyor."

 “3600 Ek gösterge” milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor..!

3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.

“3600 Ek gösterge”, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor.

Memurlar geçinemiyor,

İktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı