|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

6. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

6. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 6. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu.

11 Aralık 2018 - 23:36

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 6. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu.

Ödül töreni,  10 Aralık 2018 Pazartesi saat 19.00’da Atlas Pasajı’nda yapılan kokteylin ardından gerçekleşti.


Açılış konuşmaları SETEM Başkanı Mehmet GÜLERYÜZ ve Festival Direktörü Feza Sınar tarafından gerçekleştirildi. 
Gecenin sunuculuğunu ise Janset PAÇAL üstlendi.
SETEM Emek Ödülü Annie Pertan’a.

Bugüne kadar SETEM Emek Ödülü; Vedat Türkali, Ertem Göreç, Safa Önal, Mehmet Dinler, Ülkü Erakalın, Aram Gülyüz, Necip Sarıcı, Yılmaz Atadeniz, Memduh Ün, Duygu Sağıroğlu, Ertunç Şenkay, Tolgay Ziyal ve Hüsamettin Ünlüoğlu’na verildi.

Bu yıl SETEM Emek Ödülü; sinemamızda yapımcı ve sanat yönetmeni olarak bir çok projeye imza atan Annie Pertan a verildi.
Annie Pertan’ın çalışmalarından bazıları; Aşk-ı Memnu, Arabesk, Devlerin Ölümü, Kurt Kanunu, Tersine Dünya, Mum Kokulu Kadınlar, Şarkıcı filmleri.

Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Bu yıl Uluslararası İpekyolu Film Yarışmasına Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan olmak üzere toplamda 3058 film katıldı. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri kapsamında verilen ödüller sahiplerini buldu ve En İyi Yönetmen Ödülünü alan Leila Noroozi’nin  “The Black Way” isimli filmi gösterildi.

Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerini belirleyen Jüri Üyeleri:

Jüri başkanı Salih Kalafatoğlu olmak üzere, Hüsamettin Ünlüoğlu,  Ahmet Çadırcı, Zeynep Tor, Mehmet Bükülmez, Emre Yalgın, Hakan Dikmen, Reza Siami, Müjgan Tekin, Necip Güleçer.

Ulusalda ise Belgesel, Animasyon ve Kurmaca film kategorilerinde toplam 297 eser katıldı ve ödüller sahiplerini buldu. Tören sırasında ödül alan En İyi Kurmaca film olan Plak (Ece Palaz) filminin gösterimi gerçekleşti.

Belgesel Kategorisi Jüri Üyeleri; Jüri başkanı Oğuz Makal olmak üzere; Mehmet Güleryüz ve Jale İncekol

Animasyon Kategorisi Jüri Üyeleri; Jüri başkanı Şafak Tavkul olmak üzere; Hüseyin Karabey ve Özgül Gürbüz

Kısa Film Kategorisi Jüri Üyeleri; Jüri Başkanı Mecit Beştepe olmak üzere; Feza Sınar ve Yelda Özkoçak

ÖDÜLLER

ULUSLARARASI İPEKYOLU KISA FİLM ÖDÜLLERİ

Uluslararası İpekyolu En İyi Kurmaca Film: The Cord – Allaith Hajjo (SURİYE)
Uluslararası İpekyolu En İyi Yönetmen: The Black Way  - Leila Noroozi (İRAN)
Uluslararası İpekyolu En İyi Senaryo Ödülü: Beggars – Ram Prasad Mandal (HİNDİSTAN)
Uluslararası İpekyolu Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Cumartesi Düşleri – Alper Kızılboğa (TÜRKİYE) Worm - Samugjanov Abror (ÖZBEKİSTAN)
Uluslararası İpekyolu En İyi Belgesel Ödülü: Heritage - Ilgiz Sherniyaz (KIRGIZİSTAN)
Uluslararası İpekyolu En İyi Animasyon Ödülü: Blue Tomorrow – Numan Ayaz (TÜRKİYE)

ULUSAL ÖDÜLLER

En İyi Belgesel Ödülü: Bıraktığın Yerden -  Volkan Güney Eker
Belgesel Dalında En İyi Yönetmen: Kurbağa Avcıları - Batuhan Kurt
Belgesel Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Kalanlar - İris Tahhuşoğlu & Erkan Tahhuşoğlu 
Belgesel Dalında En İyi Senaryo Ödülü: Sen Adam Mısın – Harun Köybaşı 
Belgesel Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Nakavt – Hasan Akıncı & Zeki Koyuncu 
Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Paradoks Bir Koşu – Evrim İnci,  Levir – Oğuzhan Yıldız & Uğur Ersöz 
Belgesel Dalında SETEM Özel Ödülü: Ardında Kalanlar – Nuray Kayacan 
Animasyon Dalında En İyi Film Ödülü: Mavi Yarın – Numan Ayaz 
Animasyon Dalında Jüri Özel Ödülü: Rüya - Çağrı Surhay Kılıç & Fuat Değirmenci
Animasyon Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Fabrika – Batuhan Köksal
Animasyon Dalında En İyi Animatör: Fabrika – Batuhan Köksal
Animasyon Dalında En İyi Senaryo: Avcı – Yunus Özmodanlı
Animasyon Dalında En İyi Kurgu: Mavi Yarın – Numan Ayaz 
Kurmaca Dalında En İyi Film Ödülü: Plak – Ece Palaz
Kurmaca Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Misafir – Selim Şahintürk 
Kurmaca Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Misafir – Ercan Işık
Kurmaca Dalında En İyi Senaryo Ödülü: Hikayeci – Anıl Gündoğan
Kurmaca Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Mahkum – Ercan Selim Öngöz
Kurmaca Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Vaveyla – Gamze Karababa
Kurmaca Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Küçük Adam – Emin Altun
Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü: Elma – Şeyhmus Sarıce, Duvardaki Çatlak – Hakan Ünal

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dr. Faruk Özlü'den İstanbul'da Seçim Mesaisi
Dr. Faruk Özlü'den İstanbul'da Seçim Mesaisi
Dört Küçük Pehlivan Bir Başpehlivana Karşı
Dört Küçük Pehlivan Bir Başpehlivana Karşı