|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
7 Danışmanı İstifa Etti!
  • Reklam

7 Danışmanı İstifa Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanlarından 7 isim, AKP'den milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etti. 5'i kadın olan danışmanların tamamı AKP’li eski vekillerden oluşuyor. Erdoğan, adaylık için izin isteyen bazı isimleri ise 'bekle' diyerek ayrılmalarını istemedi.

28 Nisan 2018 - 15:49

İSTİFA EDEN DANIŞMANLAR

Bürokraside yaşanan istifa furyasının benzeri Cumhurbaşkanlığı'ndan da yaşandı. Erdoğan'ın 34 başdanışmanından 7'si görevinden ayrıldı. 24 Haziran'da AKP listesinde yer almak için ayrılan isimler şunlar;

Alev Dedegil, Ayşe Türkmenoğlu, Gülay Samancı, Gülşen Orhan, Seyit Sertçelik, İhsan Şener ve Özlem Zengin.

HEPSİ ESKİ VEKİL

Başdanışmanlık görevinden ayrılan 7 ismin hepsi de eski vekil. Dedegil ve Zengin (İstanbul), Türkmenoğlu ve Samancı (Konya), Orhan (Van), Sertçelik (Ankara), Şener (Ordu) illerinden vekil seçilmişti. Özlem Zengin, en kısa vekillik yapan isimdi. 7 Haziran'da seçilmiş ve 1 Kasım'da aday yapılmamıştı.

İZİN ALAMADILAR

Bazı isimler ise vekillik için izin alamadı. Başdanışmanlıktan ayrılmak için Erdoğan'dan onay bekleyen bazı isimlere Cumhurbaşkanının ‘ayrılma' dediği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs...