|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

’8. Bodrum Sutopu Şenlikleri’ Başladı

'8. Bodrum Sutopu Şenlikleri' Başladı

'8. Bodrum Sutopu Şenlikleri', Muğla'nın Bodrum ilçesi Kumbahçe sahilinde başladı.

13 Eylül 2017 - 23:26 - Güncelleme: 14 Eylül 2017 - 02:54

Muğla'nın Bodrum ilçesi Kumbahçe sahilinde gerçekleştirilen "8. Bodrum Sutopu Şenlikleri", gösteri oyunuyla başladı. 

Su topu oyununun havuzdan denize taşındığı etkinlikte, Bodrumlu işletmecilerden oluşan takımlar yarışıyor. Şenliklerde 8 takım kıyasıya mücadele ediyor. 13-14 Eylül tarihlerinde yapılacak olan etkinliklere; Mandalin Bar, Kuleba, Dada Salon, Forsa Kimya, Moss Club, Club Pasha, Aşk-ı Bodrum, Körfez Restoran'ın katılacağı belirtildi. 

Bodrum Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası destekleriyle organizasyon sorumlusu Erdal Taşdemir tarafından düzenlenen 8'inci Bodrum Sutopu Şenlikleri, Bodrum Belediye A.Ş. Mahfel Cafe önünde çocukların oynadığı gösteri oyunuyla start aldı. 

Sporcuların denizdeki mücadelesi, plajdaki yerli ve yabancı turistler tarafından da ilgiyle izlendi. 
Çocukların kıyasıya mücadeleyle yaptığı maçı, Kumbahçe plajında güneşlenenler de cep telefonları ile görüntüledi.

Şenlikle ilgili açıklama yapan Organizasyon sorumlusu Erdal Taşdemir, şenliği düzenlemekteki amaçlarının, futboldan, basketboldan farklı sporlara farkındalık oluşturmak, özellikle su topuna önem vermek olduğunu ifade etti.

Şenliğe Bodrumlu işletmecilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Taşdemir, "Biz memnunuz, mekanlar da memnun. Çalışanlar da geliyorlar gayet güzel oynayıp dönüyorlar. Bu projeyi büyütmek istiyoruz." dedi.

Organizasyon sorumlusu Erdal Taşdemir, "Şenlikleri Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle 8 yıldır sürdürüyoruz. Bu yıl Bodrum Deniz Ticaret Odası da destek verdi. Mekanlar da takımlarını kurdular. Gayet güzel geçiyor. Bu ilk günü yarın finaller var. Turnuva hesabı yapıyoruz. Biraz futboldan, basketboldan uzaklaşıp su topuna önem vermek lazım. Bu şekilde gençler de çok mutlu. Herkes çok memnun. Yetkili kurumlar inşallah biraz daha destek olur da daha da büyütürüz. Projelerimiz arasında denizin içine platform yapmak var" Diye konuştu...

Sutopu Muğla Temsilcisi, Yarımada Sutopu Kulübü Başkanı ve Antrenörü Fatih Pehlivan ise su topunun havuzlarda oynanan bir spor olduğunu ancak bunu denize taşıdıklarını söyledi.

8. Bodrum Sutopu Şenlikleri, yarın final maçının ardından sona erecek.

Haber: Sera Nil AKÇA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Gelecek Nesiller 15 Temmuz Destanından İlham ve Güç Alacak'
'Gelecek Nesiller 15 Temmuz Destanından İlham ve Güç Alacak'
15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu Projesi Tanıtıldı
15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu Projesi Tanıtıldı