|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
9. Uluslararası Malatya Film Festivali Tanıtım Toplantısı...
  • Reklam

9. Uluslararası Malatya Film Festivali Tanıtım Toplantısı Yapıldı

9. Uluslararası Malatya Film Festivali, tanıtım toplantısı Laleli Double Tree by Hilton Otel'de yapıldı.

10 Ekim 2019 - 23:09

9. Uluslararası Malatya Film Festivali, tanıtım toplantısı Laleli Double Tree by Hilton Otel'de yapıldı.

Festivalin yeniliklerinin anlatıldığı toplantıya, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yelilyurt ilçe belediye başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi belediye başkanı Osman Güler, sanatçılar Oktay Kaynarca, Oylum Talu ve Müfitcan Saçıntı ve davetliler katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında festival direktörü yönetmen Haydar Işık'ın sunumundan sonra, sanatçılar gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

"Festivalin özgür olması çok önemli"

Başarılı oyuncu Oktay Kaynarca, "Malatya Festivali benim için bir Malatya'lı olarak çok özel oldu, manevi olarak elimden gelen bütün desteği vereceğim. Bu tarz işlerin yapılması kolay olmuyor, o yüzden sayın başkana kolaylıklar diledim ve elimden geleni yapacağıma söz verdim" dedi.

Festivalin siyasetten uzak olması gerektiğini belirten Kaynarca, "Bu tarz işlerin siyasetten uzak olması gerekiyor, bunu başkana söyledim ve bu konuya çok dikkat edeceklerinin sözünü aldım" dedi. Festivalin içeriği hakkında konuşan oyuncu, "Ben festivallerin özgür olmasından yanayım ve inanıyorum, eğer bu organize edilmezse içi boş ve anlamsız kalır" dedi.

"Kayısımız ve festivalimiz var"

Festivalin sunuculuğunu üstlenen Oylum Talu, "Bu tarz festivallerin halka ulaşması ve büyük bir iş olması kolay değil. Yurt dışında çok ufak kasabalarda olmasına rağmen meşhur olmuş festivaller var, bizimde kayısımız ve Malatya Film Festivalimiz var" dedi.

Festivalde kısa metraj film başkanı olan Müfitcan Saçıntı, "Ben kısa film başkanı olarak kısa konuşuyorum, kısa olan film değil hayattır. Hayat kısa film uzun diyorum, destek veren herkese çok teşekkür ederim" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir Annedir'
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir...
2020'de kaza yeri ve kaza sonrası can kaybı AZALDI
2020'de kaza yeri ve kaza sonrası can kaybı AZALDI