|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
ABD, ’Gara’daki Katliamdan Terör Örgütü PKK Sorumlu’
  • Reklam

ABD, 'Gara'daki Katliamdan Terör Örgütü PKK Sorumlu'

Milli Savunma Bakanlığı: ABD'nin, Gara'daki katliamdan terör örgütü PKK'yı sorumlu tuttuğunu açıkladı.

15 Şubat 2021 - 23:18

Milli Savunma Bakanlığı: ABD'nin, Gara'daki katliamdan terör örgütü PKK'yı sorumlu tuttuğunu açıkladı. 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "ABD Büyükelçisi Satterfield, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımız için taziyelerini sunmuş; Gara’da yaşanan katliamdan terör örgütü PKK'yı sorumlu tuttuklarını teyit etmiştir." denildi.
Daha önce yapılan skandal açıklama nedeniyle ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'in izahat için Dışişleri Bakanlığına çağrıldığına dikkat çekilen Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, "ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile bu akşam (15 Şubat) Milli Savunma Bakanlığı’nda bir görüşme yapılmıştır. Görüşmede ABD Büyükelçisi Satterfield, Gara’ya düzenlenen harekâtta şehit olan personelimiz ve harekat sırasında terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımız için taziyelerini sunmuş; Gara’da yaşanan katliamdan terör örgütü PKK’yı sorumlu tuttuklarını teyit etmiştir." ifadeleri kullanıldı.

ABD'NİN ÖNCEKİ SKANDAL AÇIKLAMASI
ABD Dışişleri Bakanlığı önceki gün Gara bölgesinde 13 Türk vatandaşının şehit edilmesine ilişkin tartışmalı bir açıklama yapmıştı.
Açıklamada yer alan "Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz." ifadesi tepki çekmiş ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi izahat için Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Umut Partisi'nden Yeni Anayasa Tepkisi
Umut Partisi'nden Yeni Anayasa Tepkisi
Başkan Vergili Muhasebe Haftasını Kutladı
Başkan Vergili Muhasebe Haftasını Kutladı