|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
ABD’li Dev Şirket, Türk Şirketi Resmen Devraldı!
  • Reklam

ABD'li Dev Şirket, Türk Şirketi Resmen Devraldı!

Dünyanın en büyük kimya şirketlerinden biri olan ABD’li Vinmar Group'un, Türk şirketi Alfa'yı Rekabet Kurulu onayıyla resmen devraldı.

06 Ağustos 2021 - 14:53

Dünyanın en büyük kimya şirketlerinden biri olan ABD’li Vinmar Group'un, Türk şirketi Alfa'yı Rekabet Kurulu onayıyla resmen devraldı.

Alfa Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ ve Bursa Alfa Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tek kontrolünün Global Chemplast L.P. aracılığı ile Vinmar Grubu tarafından devralınması işlemi Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

1978 yılından bu yana faaliyet gösteren ABD'li kimya devi, Türk kimya şirketi Veser’in ardından Alfa Kimya ve bağlı firması Bursa Alfa Kimya şirketini de aldı.

Satın alma ile dev şirket Türkiye'deki ikinci yatırımına imza atmış oldu.

1983 yılında tekstil yardımcı kimyasalları satışı ile faaliyetlerine başlayan Alfa Kimya,
bugün kendi fabrikasında 350’yi aşkın ürün çeşidi ile başta tekstil olmak üzere deterjan ve inşaat sektörlerine yönelik tekstil kimyasalları imalatı ve boya, kimyasal, enzim, optik ve silikon ithalatı gerçekleştirmektedir.

Tekstil Kimyasalları alanındaki ürün portföyüne Türkiye’nin tek yetkili distribütörü olduğu Novozymes (Danimarka) firmasının ürünlerinin yanı sıra, Protex-International (Fransa), Indo Colchem (Hindistan) ve Zheijang Runtu (Çin) firmalarının mümessilliklerini de ekleyerek, tekstil kimyasalları alanında tüm ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor.

Başta İstanbul olmak üzere Bursa, Tekirdağ ve Denizli'de de ofisleri, imalat ve depoları bulunan Alfa Kimya, Türkiye geneline hizmet veriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Emniyette Birim Müdürleri Değişti
Antalya Emniyette Birim Müdürleri Değişti
Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanları İSTiŞARE Toplantısı Gerçekleştirildi
Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanları İSTiŞARE Toplantısı...