|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
ABD’nin Yeni Başkanı Biden ve Yardımcısı Harris’ten Zafer...
  • Reklam

ABD'nin Yeni Başkanı Biden ve Yardımcısı Harris'ten Zafer Konuşması

ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ABD halkına seslendi. Joe Biden'in sahneye koşarak çıkması dikkatlerden kaçmadı. Biden, zafer konuşmasında, ''Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum.'' dedi.

08 Kasım 2020 - 04:53

ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ABD halkına seslendi.

Joe Biden'in sahneye koşarak çıkması dikkatlerden kaçmadı.

Biden, zafer konuşmasında, ''Bölen değil, birleştiren bir başkan olacağıma söz veriyorum.'' dedi.

ABD'nin ilk kadın Başkan Yardımcısı olarak seçilen Kamala Harris ABD halkına seslendi. Harris'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"ABD için yeni bir devir başlattınız. Daha önce olmadığı kadar çok insanı demokratik sürece kattığınız için çok teşekkürler.

"HAYAL KURUN"
Bu makamdaki ilk kadın olabilirim ama son kadın olmayacağım kesin. Çünkü bu gece beni izleyen her küçük kız, bu ülkenin bir imkanlar ülkesi olduğunu görüyor. Cinsiyetiniz ne olursa olsun ülkeniz size bir mesaj verdi: Hayal kurun."

"BU ULUSUN ÇOCUKLARI KONUŞTU"
Harris daha sonra ABD'nin seçilen yeni Başkanı Biden'i sahneye davet etti.
Biden'in açıklamalarından satır başları ise şu şekilde:

"Bu ulusun çocukları konuştu ve bize inandırıc bir zafer verdiler. Bugüne kadar alınmış en yüksek oy oranı, 74 milyon oy ile seçildik. Dünyanın çeşitli bölgelerinde, bu ulusun şehirlerinde umudu verdiniz.
Ben insanları bölmeye değil birleştirmeye çalışacağım.
Ben aslında bu makama yeniden ABD'yi inşa etmek, orta sınıfı yeniden ayağa kaldırmak, birleştirici olmak için çalışacağım. Milyonlarca Amerikalı bu vizyona oy verdi.

"ABD YÖNÜNÜ YENİDEN ADALETE DOĞRU DÖNDÜ"
Muhteşem bir başkan yardımcısı ile çalışmaktan onur duyacağım. İlk Asya-Afrikalı Başkan Yardımcısı ile. Bana ABD'de bunun mümkün olmadığını söylemeyin. Bunu bu gece yeniden hatırladık. ABD yönünü yeniden adalete doğru döndü.
Sandıkta çalışmış tüm gönüllü arkadaşlarımız, tüm ulusun özel teşekkürlerini hak ediyorsunuz. Sizlere her şeyi borçluyum.
Afro-Amerika kökenli arkadaşlarımız da bizim arkamızda durdu.

"BİZ AMERİKA'YI TEMSİL ETMEYE ÇALIŞTIK"
Biz Amerika'yı temsil etmeye çalıştık. Kabinemizin de böyle olması gerekiyordu. Şimdi artık birbirimize bir şans tanıyalım. Muhalif duyguları bir tarafa koyma ve birbirimizi dinleme zamanı. Şu anda Amerika'yı iyileştirme zamanı.
Bu kampanya bitti ama Amerikalılar bize adil, makul, bilim yönünde ve umut odaklı olmak için oy verdi. Virüsü kontrol etmek için, bu ülkedeki sistematik ırkçılıkla mücadele etmek için oy verdi.

"ÖNEMLİ BİLİM İNSANLARI ATAYACAĞIM"
Öncelikle çalışmalarımız covid-19 ile mücadele ederek başlamalı. Bunu yapmadan ekonomimizi güçlendiremeyiz. Önemli bilim insanları atayacağım. 20 Ocak 2021'de göreve başlayacak arkadaşlarımızla, bilim tabanlı ve empati ile çalışmalarımıza başlayacağız.
Ben gururlu bir demokratım ama ben başkan olarak bu ülkeyi yöneteceğim. Bana oy vermemiş olanlar için de özveri ile çalışacağım. Demokrat ve Cumhuriyetçiler'in işbirliğine gidebileceğine inanıyorum. ABD halkının bize verdiği mesaj budur. ABD tarihine baktığımızda istikrarlı şekilde fırsatlar ülkesi olduğunu görüyoruz. Bir süre bunlar askıya alındı.

"BUNU YAPABİLECEĞİMİZİ BİLİYORUZ"
Barack Obama 12 yıl önce tarih yazdığında, "Evet yapabiliriz" dedi. Bunu yapabileceğimizi biliyoruz.
Sadece gücümüzün orantısıyla değil davranışlarımızla örnek bir ülke olacağız. ABD'yi tek bir kelime ile ifade edeceksek, olasılıklar derim. Hiç kimsenin geride bırakılmadığı, hiç bir zaman pes etmeyen ABD'ye yüzümüzü dönüyoruz.
Yeniden kanatlarımızı açıp havalanmak istiyoruz. Sizi yeniden kollarımızın arasına sarmak istiyoruz. Birleşmiş, güçlenmiş, iyileşmiş bir ulus olarak ABD'nin hiç bir zaman isteyip de yapamadığı bir şey olmadı.
Tanrı ABD'yi korusun. Tanrı çocuklarımızı korusun."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trafik İşaretleri ilk Kez Nerede Kullanıldı
Trafik İşaretleri ilk Kez Nerede Kullanıldı
Başkentte 17 Araç Kiralama Firmasına CEZA kesildi
Başkentte 17 Araç Kiralama Firmasına CEZA kesildi