|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Açılışa Dünyadan Yoğun Katılım!
  • Reklam

Açılışa Dünyadan Yoğun Katılım!

ABD'nin Kudüs'e taşıdığı Büyükelçiliğinin açılış galasına, başta ABD ve Avrupa'dan olmak üzere dünyanın pek çok farklı ülkesinden temsilcilerin katılacağı bildirildi.

13 Mayıs 2018 - 19:12

ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail'in Tel Aviv kentindeki ABD Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı üzerine, ABD'nin İsrail'deki Büyükelçiliği 15 Mayıs'tan itibaren faaliyetlerini Kudüs'te sürdürmeye devam edecek. İsrail hükümeti bu akşam yapılacak açılış galasına ise dünyanın pek çok farklı ülkesinden katılım olacağını duyurdu. ABD adına açılış törenine Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'ın liderlik ettiği bir heyet katılacak.

Törene davet edilen 86 ülkeden 32 ülkenin katılım sağlayacağı bildirildi. Avrupa'dan daveti kabul eden ülkelerin, Arnavutluk, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Ukrayna olduğu duyuruldu. Davete kesin olarak katılması beklenen 4 Avrupa ülkesinin ise Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Romanya olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada törene katılacak diğer ülke temsilcilerinin ise Angola, Kamerun, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Etiyopya, Gürcistan, Guatemala, Honduras, Kenya, Burma, Nijerya, Panama, Peru, Filipinler, Ruanda, Güney Sudan, Tayland, Vietnam, Paraguay, Tanzanya ve Zambiya'dan olduğu ifade edildi.

ARAPLAR PROTESTO EDİYOR

Öte yandan İsrail'de yaşayan Araplar ve Filistinliler ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını protesto etmeye devam ediyor. İsrail'de yapılan protestolara öncülük eden İsrail'deki Araplar Komitesi üyelerinden Mohammad Barakeh, Büyükelçiliğin taşınması hakkına, “ ABD'nin İsrail işgalini destekleyen protestoları için sesimizi yükselmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ben, Benimle Küsmüşken' CEVAP, Sizlerle...
'Ben, Benimle Küsmüşken' CEVAP, Sizlerle...
Emektar Polis, 3600 Talebini İçeren Şiir Yazdı
Emektar Polis, 3600 Talebini İçeren Şiir Yazdı