|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Adalet Birlik Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi Yapıldı
  • Reklam

Adalet Birlik Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi Yapıldı

Genel Başkanlığını İrfan Uzun'un yaptığı Adalet Birlik Partisi 1. Olağan Kongre'sini gerçekleştirdi. Genel Başkan İrfan Uzun, "Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır." Dedi.

24 Aralık 2020 - 13:32 - Güncelleme: 25 Aralık 2020 - 18:34

Genel Başkanlığını İrfan Uzun'un yaptığı Adalet Birlik Partisi 1. Olağan Kongre'sini gerçekleştirdi.
Genel Başkan İrfan Uzun, "Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır." Dedi.

Yoğun bir katılımın olduğu Adalet Birlik Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi, 21 Aralık 2020 günü saat 10:00’da, Ankara'da yapıldı. 

Takvimine uygun olarak gerçekleşen Adalet Birlik Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde, katılan delegelerin tümünün oyunu alan Kurucu Genel Başkan İrfan Uzun Adalet Birlik Partisi Genel Başkanlığına seçildi.

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, “Birinci olağan büyük kongremizi gerçekleştirdik. İki buçuk yıldır eksilmeden, yılmadan, her geçen gün artarak ve güçlenerek büyüyoruz. Partimizi kurduğumuz ilk gün ne söylediysek, ne düşünüyorsak bu gün de hiç değişmeden ve her gün halkımızı, vatandaşımızı refaha çıkartacak yeni projeler ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Hakkını arayan, adaleti adaletlice, hakkıyla savunan herkesin yanındayız. Biz değişime inanıyoruz.” Dedi.

BU KONGREMİZ TEK BAŞINA İKTİDARIN ANAHTARIDIR

6 Haziran 2018 tarihinde resmi olarak kurulan ve ülke düzeyinde teşkilatlanarak seçime girmeye hak kazanan siyasi partiler arasında yerini alan Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, kongre ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Adalet Birlik Partisi genç, dinamik ve güçlü kadrosunun özverili çalışmalarıyla Türkiye çapında İl teşkilatlanmalarını tamamlamış olup, Türkiye’de seçime girmeye hak kazanmış az sayıda siyasi partiden biri olmuştur…
Adalet Birlik Partisi ve Adalet Birlik Partisi kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı.
Geçen 2,5 yılda her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi.
Bütün bunlar olurken Adalet Birlik Partisi'nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir.
Çalışkanlık, güven, vatanperverlik, 2023 - 2053 - 2071 vizyonları ve medeniyet değerlerimizi yeniden tüm coğrafyamızla ve dünya ile bütünleştirme hedefi, bu kutlu yolculuğun taşıyıcı unsurlarıdır.
Adalet Birlik Partisi teşkilatları; üye, sandık ve mahalle yönetimlerimiz; ilçe, il, Genel Merkez, kadın kolları, Engelsiz kolları ve gençlik kolları, Genel Merkez teşkilatlarımız ve binlerce seçmenimizle birlikte aziz milletimize karşı sorumluluk duygusundan, hizmet akdinden bir an bile vazgeçmemiştir.
Adalet Birlik Partisi, kendini oluşturan ve geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, onlara sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan, Eğitime ve Birlikteliğe önem veren, gelişmeyi hedefleyen değerlerinden ve hedeflerinden sapmayan -Milletin Partisidir-.
Hedefimiz Anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 2023 veya olası bir erken seçimde ülkemize tek başına iktidar olma imkânı sunmaktadır.
Adalet Birlik Partisi tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır.
Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır.
Bu kongremiz, 2023, 2053 ve 2071'e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır.
Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır.
Adalet Birlik Partisi yeni, genç ve dinamik yapısıyla, özgün fikirleriyle, adalete ve birliğe olan inancı ile siyaseti ve Türkiye’yi değiştirmeye geliyor… 
Birliğimizle, hedeflerimizle Yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 1. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz. .”

 

İrfan Uzun Hakkında!
Trabzon Sürmeneli Demir ustası ve Hafız olan Hasan Bey ile eşi Trabzon Sürmeneli Ayşe Hanım'ın en küçük çocuğu olarak 4 Temmuz 1975’te Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli İlçesinde doğmuştur.

Aslen Trabzon Sürmene Köprübaşı’lıdır.

Evli ve iki çocuk babası olan Uzun,

İlk ve Orta öğrenimini Zonguldak İlinde tamamlamıştır. Bir dönem İstanbul Paşabahçe Ferit İnal Lisesinde eğitim almıştır.

Beykent Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Hukuk , Eskişehir Anadolu Üniversitesi Banka ve Sigortacılık, Brussels Capital Üniversitesi Yazılım Uzmanlığı bölümlerinden başarı ile mezun olmuştur. İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde eğitim almıştır ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki öğrenimine devam etmektedir.

Okuduğu Üniversite Adalet programı Hukuk Bölümünün bitirme tez konusu olan Siyasi Parti oluşumları; “Siyasi Parti Kuruluşu, Organları, Organların Görevleri, Teşkilatlanmaları ve Siyasi Partilerin Tüzel Kişiliklerinin Sona Ermesi” tezini başarı ile tamamlamıştır.

Tüm bilgi birikimi ve eğitimlerini harmanlayarak gençlik yıllarından itibaren Vatan ve Millet sevdasıyla ilgili olduğu siyasete kurucusu olduğu Adalet Birlik Partisi ile yeni bir soluk kazandırmıştır.

Parti teşkilatlarında özellikle gençlerin, kadınların ve engelli vatandaşların aktif siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak farklı bir siyasi anlayış beraberliğinde örgütsel bir yapı geliştiren Uzun, geliştirdiği bu yapı ile diğer tüm siyasi parti teşkilatları içinde ilk günden itibaren adından söz ettirmiş ve siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenerek itibar görmesi yolunda adımlar atmıştır.

Tüm bu çalışmalarının yanı sıra, 1995 yılında Uzun Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited şirketini kurmuş olup 2013 yılından beri kısa adı SAAD olan Sigorta Aracıları ve Acenteler Dernek Başkanlığı görevini devam ettirmekte ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarında faal görevleri bulunmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya Emniyet Müdürü Koç, Polis Emeklileri Derneğini ziyaret etti
Kütahya Emniyet Müdürü Koç, Polis Emeklileri Derneğini ziyaret...
EGM Aktaş, BM Polis Müşavirini Konuk Etti
EGM Aktaş, BM Polis Müşavirini Konuk Etti