|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Adana’da 107 Toplu taşıma araç şoförüne CEZA kesildi
  • Reklam

Adana'da 107 Toplu taşıma araç şoförüne CEZA kesildi

Adana 'da trafik ekiplerince KORONA (Covid­19) virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan toplu taşıma araçlarında yüzde 50 doluluk oranı ve oturma düzenine uymayan 107 şoföre 5326 sayılı kabahatler kanununun 32. maddesinden (Emre aykırı davranış) ceza kesildi

17 Nisan 2020 - 15:50 - Güncelleme: 17 Nisan 2020 - 16:09

Adana kent merkezinde trafik birimlerince yapılan denetimlerde 9 bin 512 toplu taşıma aracı kontrol edildi, kurallara uygun davranmayan 107 toplu taşıma araç şoförüne, 5326 sayılı kabahatler kanununun 32. maddesinden (Emre aykırı davranış) işlem yapıldı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü'nün toplu taşıma araçlarına yönelik gerçekleştirilen denetimler hakkındaki açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

"Ülkemizde insan hayatı açısından son derece tehlikeli ve bulaşma riski yüksek yeni tip KORONA (Covid­19) virüs salgının vuku bulduğu, virüsün birçok vatandaşımıza bulaştığı ve bazı vatandaşlarımızın da hayatlarını kaybettikleri bildirilmiştir.

Covid­19 salgınından korunmak için insanların kendilerini izole etmeleri ile sağlana bileceği görüşü bildirilmiştir. Bununda sağlana bilmesi için vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları gerektiği, dışarı çıkmaları gerektiği durumlarda ise bir diğer insanlarla sosyal mesafelerini korumaları ve temastan kaçınmaları halinde Covid­19 virüsünün bulaşma riskinin düşeceği değerlendirilmektedir.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı araçları için ilave tedbirler alınmıştır.

Bu tedbirler çerçevesinde; Toplu taşıma araçlarında % 50 doluluk oranı ve oturma düzeni standardı getirilmiştir. 

İl Emniyet Müdürlüğü olarak tedbirlerin alındığı ilk günden itibaren 7/24 esasına göre, tüm trafik birimlerimizce toplu taşıma araçlarında doluluk oranı kontrolleri yapılarak şoförlere kurallara uymaları gerektiği hatırlatılarak, araçlarda bulunan vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaları, çıkmak zorunda kaldıkları durumlarda ise diğer insanlarla sosyal mesafelerini korumalarını gerektiği ve temastan kaçınmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunulmaktadır.

Tedbirlerin alındığı ilk günden bu güne ilimiz merkezinde trafik birimlerince yapılan denetimlerde 9512 toplu taşıma aracı kontrol edilmiş ve kurallara uygun davranmayan 107 toplu taşıma araç şoförüne, 5326 sayılı kabahatler kanununun 32. maddesinden (Emre aykırı davranış) işlem yapılmıştır.

Müdürlüğümüzce Koronavirüs Covid­19) virüsü salgını riski bitene kadar toplu taşıma araçları üzerinde denetimlerimize devam edilerek dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımıza kendileri ve toplum sağlığı açısından bilgilendirme çalışmalarımıza devam edilecektir. “EVDE KAL, EMNİYETTE KAL”

 

ÖZEL HABER- ** Halis KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI-

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tırport Drive Teknolojisi İle Kamyoncu Sürüş Performansları İzleniyor
Tırport Drive Teknolojisi İle Kamyoncu Sürüş Performansları...
8. Boğaziçi Film Festivali Film Gösterimleri Devam Ediyor
8. Boğaziçi Film Festivali Film Gösterimleri Devam Ediyor