|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Adnan Polat’tan, Sinan İdrizi Davası Açıklaması
  • Reklam

Adnan Polat’tan, Sinan İdrizi Davası Açıklaması

Spor adamı ve iş insanı Adnan Polat'ı dolandırdığı iddiasıyla 3 yıldan 10 yıla kadar hapisle yargılanan Sinan İdrizi'nin beraatine karar verilmesinin ardından Adnan Polat tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

24 Kasım 2020 - 17:04

Spor adamı ve iş insanı Adnan Polat'ı dolandırdığı iddiasıyla 3 yıldan 10 yıla kadar hapisle yargılanan Sinan İdrizi'nin beraatine karar verilmesinin ardından Adnan Polat tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

İddialara göre "Arnavutluk kökenli İş İnsanı Sinan İdrizi, aracı olduğu bir şirketi satın alması için Adnan Polat’tan 3,5 Milyon Dolar kaparo aldı. Ancak şirket satışı gerçekleşmediği halde kaparoyu geri ödemeyi reddetti." 

Mahkeme heyeti, yapılan duruşmada sanığın "nitelikli dolandırıcılık" suçunu işlediğine dair somut ve inandırıcı delil bulunmadığına ve İdrizi'nin beraatine karar verdi.

POLATTAN GELEN AÇIKLAMA

"Adaletin tecelli edeceğine olan güvenimiz tamdır." diyen Spor Adamı ve İş İnsanı Adnan Polat yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bugün bazı basın kuruluşlarına yansıyan haberlerde Sinan İdrizi aleyhine daha önce başlattığım hukuk mücadelesi hakkında bazı açıklamalara yer verilmektedir. Bilindiği üzere bir iş insanı vasfıyla, sermayedarı olduğum şirketler ve şahsım olarak; gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok sektörde yatırımlar yapmaktayım. Bu kapsam içerisinde Doğu Avrupa ülkelerinde de faaliyetlerim olduğu yine kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Söz konusu faaliyetlerim çerçevesinde Sinan İdrizi ile olan ticari ilişkimde, iş hayatında hepimizin karşılaşması mümkün olan bir uyuşmazlık meydana gelmiş ve bu uyuşmazlığın çözümü için de gerekli hukuk mücadelesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri nezdinde başlatılmştır. Davaya ilişkin olarak ilk derece mahkemesi tarafından verilmiş olan ve bugün itibariyla basına yansıyan karara karşı gerekli kanun yollarına başvurulacaktır. Uyuşmazlık halihazırda derdest bir dava çerçevesinde devam ettiğinden, konuyu Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin nihai takdirine bırakıyoruz. Adaletin tecelli edeceğine olan güvenimiz tamdır.
Kamuoyunun bilgilerine sunarım,
Saygılarımla,
Adnan Polat"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı