|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

AK Parti Adayları Reuters’a Konuştu
  • Reklam

AK Parti Adayları Reuters'a Konuştu

Reuters haber ajansı AK Parti'nin milletvekili listesini haberleştirdi. Ajansa konuşan bazı AK Parti'li adaylar, Erdoğan'ın tercihini, "Bu kritik seçimlere güçlü bir listeyle girmek istiyoruz" diye yorumlarken, bir yetkili, "Erdoğan Şimşek konusunda son kararı verecek. Şimşek'in politikaları bazen eleştirilse de herkes onun yerini doldurmanın zor olduğunu biliyor" dedi.

23 Mayıs 2018 - 19:20 - Güncelleme: 24 Mayıs 2018 - 01:42

24 Haziran seçimlerinde geri sayım başlarken, uluslararası basın ve ajansların da bu konudaki haberleri ve analizleri artıyor. Reuters haber ajansı, AK Parti’nin hafta başında açıklanan listelerini haberleştirdi ve AK Parti’den aday ve yetkililerle konuştu.

AK Parti’nin adaylarından biri, “Erdoğan, güçlü bir liste ile bu kritik seçimlerde çoğunluğu kazanmak istiyor” yorumunu yaptı. Reuters’a konuşan kıdemli bir AK Parti yetkilisi ismini açıklamamak şartıyla listeler hakkında yorum yaptı. İsmini açıklamayan AK Parti’li yetkili, “Normal şartlarda milletvekili listelerinde olanlar bakan olarak atanamaz” dedi. Reuters’ın 3 farklı kaynaktan aldığı bilgilerde, listede adı olmayan Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın seçim sonrasında da bu görevde kalacağı ifade edildi.

"MEHMET ŞİMŞEK'İN DURUMU ERDOĞAN'A BAĞLI"

Reuters’a konuşan kaynaklar Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin kabineden ayrılarak belediye başkanlığı koltuğuna oturmayı hedeflediğini dile getirirken, Mehmet Şimşek’in durumunun ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı olduğu ifade edildi.

İsmini açıklamayan bir AK Parti yetkilisi, “Şimşek hakkında son kararı Erdoğan verecek. Her ne kadar Şimşek’in politikası bazen eleştirilse de herkes onun yerini doldurmanın zor olduğunu biliyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emekli polisler, Ankara'da 3 Makama 3600 için DİLEKÇE verdi
Emekli polisler, Ankara'da 3 Makama 3600 için DİLEKÇE verdi
Emekli Polislerin Yürüşüne Valilik İzin Vermedi
Emekli Polislerin Yürüşüne Valilik İzin Vermedi