|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Alaattin Çakıcı’dan Kılıçdaroğlu’na Tehdit
  • Reklam

Alaattin Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu’na Tehdit

Hükümetin çıkardığı son af kararıyla tahliye edilen Alaattin Çakıcı, bugünkü grup toplantısında kullandığı ifadelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır ifadelerle tehdit etti.

17 Kasım 2020 - 19:04

Hükümetin çıkardığı son af kararıyla tahliye edilen Alaattin Çakıcı, bugünkü grup toplantısında kullandığı ifadelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır ifadelerle tehdit etti.

CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünkü Meclis grup toplantısında AK Parti’nin yargıda reform yapacaklarına dair iddiasını eleştirmiş ve “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” demişti.

Danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile kendi sosyal medya hesabı Twitter’den çok önemli açıklamalar yapan Allattin Çakıcı, CHP Liderine ‘Ulan dürzü’ , ‘Akıllı ol’ ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu için hazırladığı mesajda ağır ifadeler kullanan Çakıcı, “Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana akıllı ol! Diyorum” Dedi.

Kılıçdaroğlu’nun meclis grup toplantısında “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” sözlerini ağır şekilde eleştiren Alaattin Çakıcı, “Yoksa uluslararası üst akıl ve PKK'nın tüm bölücü unsurların adi ve şerefsizce, dili başka söyleyen, beyni bölücülüğe endeksli, bu onur yoksunu, fikir özgürlüğünden bahsederken, 3,5 yıldır yatan hain Osman Kavala'yı mı yoksa Selahattin Demirtaş'ı mı ifade etmektedir.  
Mafya diye (kapalı ifade ettiği) Alaattin Çakıcı'yı kapalı tarif etmektedir. Şahsım olarak kendisine soruyorum; Ulan dürzü karımı sattım, devletin hazinesini mi parselledim, eroin kaçakçılığı mı yaptım yoksa silah kaçakçılığı mı yaptım?”
diye hitap etti.  

Allattin Çakıcı’nın açıklamasının tam metni şöyle:

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün ki grup toplantısında af ile ilgili mafya liderlerinin sarayın emri ile serbest bırakıldılar ifadesini kullanan bu gafil istemeden gaf mı yaptı? Yoksa uluslararası üst akıl ve PKK'nın tüm bölücü unsurların adi ve şerefsizce, dili başka söyleyen, beyni bölücülüğe endeksli, bu onur yoksunu, fikir özgürlüğünden bahsederken, 3,5 yıldır yatan hain Osman Kavala'yı mı yoksa Selahattin Demirtaş'ı mı ifade etmektedir.

Mafya diye (kapalı ifade ettiği) Alaattin Çakıcı'yı kapalı tarif etmektedir. Şahsım olarak kendisine soruyorum; Ulan dürzü karımı sattım, devletin hazinesini mi parselledim, eroin kaçakçılığı mı yaptım yoksa silah kaçakçılığı mı yaptım?

Devletimizin tüm arşivlerini araştırabilirsin. Bu saydıklarımdan bugüne kadar değil mahkemeye, polis arşivlerinden 1 gözaltına alınmayı veya 1 saat emniyette kaldığıma dair bir belge varsa Allah (C.C)’ın dışında kimseye boyun eğmem. Kimseden bu zamana kadar özür dilemedim sayın değerli ağabeyim Devlet Bahçeli'nin dışında da dilemem.
Yukarıda yazdığım kriterlerinin dışında yani, yasa dışı o kriterlerden 1 tane kamuoyuna deşifre et, o zaman 83 milyonun önünde senden özür dilerim. Koyamazsan fasulye çubuğu ile seni tanıştırırım. Bana bak dürzü, Sayın Devlet Bahçeli için bugün sarayın bekçisi demişsin. Saray diye ifade ettiğin o külliye, devletimizin en üst makamıdır.
Millet adına devletin yanında olmak Bahçeli için bir yaşam tarzıdır. Bekçi kavramını farklı anlamda kullanmışsan, köpeklik yaptığın vatan hainleri ile Devlet Bahçeli'yi bir potaya koyarsan, hayatının en büyük hatasını yaparsın. Ben yaşarken ölçündeki söylemlerinin dışına çıkarsan seni bakla çubuğu ile tanıştırırım.
Evet muhalefetin görevi iktidarı denetlemektir. Bunu anayasa ve Türk milleti adına yapmak onurdur. Ne yazık ki sendeki beyin hücrelerinin her bir zerresi yurtiçi ve yurtdışı Türk düşmanı hainlerden ömrünün sonuna kadar korkmayacak şekilde kenetlenmiştir. Nedir sendeki bu Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Her fırsatta ekonomik koşullarda ülkemizin bekası ile ilgili yanında olman gerekirken zurnanın son deliğinden çıkan ihanet ezgisini dile getirmektesin. Davulu, Uluslararası Türk düşmanı üst akıl ve bölücülerin önünde onlar çalıyor, seni de Hacivat gibi oynatıyorlar.
Son yerel seçimlerde bazı büyük belediye başkanlıkları kazandınız. AK Parti hükümeti, devleti soydu söylemini hep dile getiriyorsunuz. Dönüp te hiç İstanbul ve İzmir belediyesine bakmıyorsunuz. Halkçılık dersiniz, halk adına belediyelerde seçim kazandınız ne yazık ki o belediye başkanları halka hizmet etmiyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını Kandil'e bir şekilde aktarıyorlar.
Evet, AK Parti FETÖ döneminde devleti soydular. FETÖCÜ iş adamları ve ihanet içerisinde olan bürokratlar da buna, soyguna dâhildir. Demokrasi yok diyorsunuz sen ve parti merkez kurulu üyeleri Sayın Devlet Başkanına dil uzatıyorlar. Demek ki ülkemizde dikta bir yönetim olmuş olsa hepsini kazığa oturturlar.
Basın özgürlüğü yok diyorsunuz, iktidara uzak olan batıdan emir alan gazeteciler sürekli iktidarı eleştirirken devletimizi aşağılayarak, Cumhur İttifakına ve Devletimize hakaret etmektedirler. Bu tip gazeteciler tutuklanmalı. Madem devlet adamısın ne için rahatsız oluyorsun?
Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir zorda yanında olmazlar.
Onun için sana ‘AKILLI OL’ diyorum.
Başta Devlet Başkanımıza, Dünya Türklerinin yaşayan efsane, son Türkmen Bey'i değerli ağabeyim Sayın Devlet Bahçeli'ye, Aziz milletimize, saygılarımla arz ederim. Alaattin Çakıcı 17/11/2020”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Mafya liderlerinin, uyuşturucu kaçakçılarının serbest bırakıldığını ancak düşünce suçlularının hapsedildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin düşüncesini ifade ettiği için hapse atılmayacağı söyleniyorsa hukukta reform yapılacağına inanacağını belirtmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete, "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp, düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misiniz?
Bu da önemli; mafya liderlerini bırakıyorsun, uyuşturucu kaçakçılarını bırakıyorsun.
Üstelik talimatla bırakıyorsun. Üstelik hakim diyor: 'Saraydan aradılar, bıraktım' diyor.
O da hakim değil zaten. Ama düşünce özgürlüğü; birisi düşüncesini ifade etmiş, yakalayıp hapse atıyorsun. 'Ben bu ülkede hukukun üstünlüğüne inanıyorum.
Düşünce özgürlüğünü savunacağım. Asla ve asla düşüncesini ifade etti diye hiç kimseyi hapse atmayacağım' diyorsan, ben inanırım ki, evet bunlar hukukta bir reform yapacaklar." 
diye seslenmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor