|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’Arap Ülkelerinden Örnek Aldığımız Zenginleşmeyi Terk Edip...
  • Reklam

'Arap Ülkelerinden Örnek Aldığımız Zenginleşmeyi Terk Edip Gelişmemiz Lazım'

11 Mayıs 2021 - 18:01

EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt, "Arap Ülkelerinden Örnek Aldığımız Zenginleşmeyi Terk Edip Gelişmemiz Lazım"

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılar ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada; “Her geçen gün ülke olarak daha çok mutsuzlaşmakta ve ülkemizin geleceği ile ilgili olan kaygılarımız daha çok artmaktadır.
Halkın ülkemizin içerisinde bulunduğu sıkıntılar ile ilgili kaygılarını bizde kalbimizde hissediyoruz. Daha vahimi halkımızın bu sıkıntılardan kurtulmak maksadıyla ortaya sağlam bir irade koyamaması içerdeki ve dışardaki şer odaklarını daha çok cesaretlendirmektedir. Halk olarak ayrışmayı bir kenara bırakıp birbirimize daha çok kenetlenmemiz gereken bir zamanı yaşıyoruz.
Ülke olarak artık Arap ülkeleri gibi zenginleşmeyi terk edip gelişime önem vermemiz gerekmektedir. Bugün İslam coğrafyasındaki Arap ülkelerinin bazılarının zenginliğinden bahsedebiliriz ancak bu zenginleşme halkın zenginleşmesi değil belli kesimlerin zenginleşmesidir. Hiç kimse bana gelişmiş bir Arap ülkesi gösteremez. Arap ülkeleri gibi zenginleşmeyi seçtiğimizden dolayı parası olan insanların itibar gördüğüne ve halkın büyük bir çoğunluğunun fakirleştiğine şahit oluyoruz. Asıl önemli olan kişilerin zenginleşmesi değil halkın zenginleşmesidir. Bu da gelişmekle mümkündür.” Dedi.

Gelişmenin zenginleşme ile karıştırılmaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Bozkurt, “Bugün İslam coğrafyasına liderlik yapacak bir ülkenin zenginleşmeyi terk edip gelişmeye yelken açması lazımdır. Gelişmiş bir ülkenin İslam coğrafyasında sözü daha çok geçecek ve örnek bir ülke konumuna gelecektir.
Dünyada İslam coğrafyasının her türlü eziyet ve işkenceye maruz kalmasının en büyük sebebi; gelişmeyi ortaya koyamadıklarındandır. Bu sebeple gelişmiş ülkelerin her türlü zulmüne maruz kalmaktadırlar. 1,5 milyar nüfuslu İslam coğrafyasının göbeğinde 8 milyon nüfuslu İsrail’in istediği gibi at koşturarak Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksaya yapılan saldırılar buna örnektir.
Halkımızın artık liyakati esas alan gerçek manada vatansever insanların görüşlerine kulak vermesi gerekmektedir. Halkımızın mevcut siyasi partilerde ve liderlerde çözüm araması halkımızın kurtuluşu olmayacaktır. Sistemin çarkına dahil olan değil sistemdeki bozuklukları giderebilecek bir siyasi iradeye her geçen gün olan ihtiyaç önümüzdeki dönemde daha çok ortaya çıkacaktır.” Diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi