|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bağcılar’da Başkan Lokman Çağırıcı Yeniden Aday

Bağcılar'da Başkan Lokman Çağırıcı Yeniden Aday

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı: "Büyüdüğüm, sokaklarında oynadığım, gençliğimi yaşadığım İstanbul'un en büyük ilçelerinden birinde rabbim bana 3. dönem belediye başkanlığı adaylığını nasip etti." Dedi.

29 Aralık 2018 - 20:56 - Güncelleme: 30 Aralık 2018 - 06:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan İstanbul Belediye Başkan adaylarını tanıttı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yeniden AK Parti'nin Bağcılar Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, “Bağcılar’da yeniden Lokman Çağırıcı’yla yola devam ediyoruz.” Dedi.

2009 yılından beri Bağcılar'da başarılı bir belediyecilik sergileyen Başkan Lokman Çağırıcı, 2014 seçimlerinde yüzde 57,5 oy oranına ulaşmıştı.  

ADAY GÖSTERİLMEM ONURDUR

AK Parti’nin Bağcılar Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Lokman Çağırıcı, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, aday gösterilmesinin kendisi için büyük bir onur olduğunu dile getirerek, "Büyüdüğüm, sokaklarında oynadığım, gençliğimi yaşadığım İstanbul'un en büyük ilçelerinden birinde rabbim bana 3. dönem belediye başkanlığı adaylığını nasip etti." dedi.

BAĞCILARIMIZA LAYIK OLACAK HİZMETLER YAPACAĞIM

Lokman Çağırıcı, "Bugüne kadar layık olduğumuz gibi gerek partimize gerekse İstanbul'a, Bağcılarımıza layık olacak hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bu dönemin bir farklı yanı da gerçekten tecrübesiyle, duruşuyla, hizmetleriyle, heyecanı ve azmiyle birçok alanda hizmet etmiş bir büyüğümüzle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak birlikte çalışmak olacak. Bu da bize yeni bir heyecan kattı. İnşallah ustalık dönemini, yüzümüzün akıyla tamamlamayı rabbim bize nasip eder." şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTO GALERİLOKMAN ÇAĞIRICI KİMDİR?

Lokman Çağırıcı 1965 yılında Giresun´un Bulancak İlçesi´nde dünyaya geldi Çağırıcı 13 yaşından beri Bağcılar'da ikamet ediyor. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nü bitirdi. 1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, uzun bir süre ticaretle meşgul oldu.

Özel sektördeki çalışmalarının yanı sıra 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan Çağırıcı 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007´ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Çağırıcı, Bağcılar´ın Kurucu Belediye Başkanı Sayın Feyzullah Kıyıklık´ın 11 Mayıs 2007´de AK Parti İstanbul Milletvekilliği adaylığı için istifa etmesinin ardından, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı´na seçildi.

2 yıl başarıyla yürüttüğü bu görevi sonrasında, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar aday olan Çağırıcı, bu kez Bağcılarlıların yüzde 50'sinin oyunu alarak Belediye Başkanı oldu.

Başarılarla dolu bu dönemin ardından 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde tekrar aday olan Çağırıcı, % 57.25 oy oranıyla üçüncü defa Bağcılar'a hizmet etme fırsatını bulmuş oldu.

Çağırıcı, Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra; Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı, Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi (WALD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Üyeliği görevlerini de üstlenmiş bulunuyor. 

ÇAĞIRICI, evli ve dört çocuk babasıdır.

İLGİLİ FOTO GALERİYORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bulgaristan’dan Türk Filmine Ödül
Bulgaristan’dan Türk Filmine Ödül
Diadermine, LIFT+ Güneş Koruyucu Serisini Watsons ile Birlikte Tanıttı
Diadermine, LIFT+ Güneş Koruyucu Serisini Watsons ile Birlikte...