|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Bakanlıklardan ’Corona Dolandırıcılığı’ Uyarısı!
  • Reklam

Bakanlıklardan 'Corona Dolandırıcılığı' Uyarısı!

Sosyal Medya’da paylaşılan “Corona Hırsızlık Ekibi” Uyarılarına İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından açıklamalar geldi…

14 Mart 2020 - 18:13

Sosyal Medya’da paylaşılan 'Corona Dolandırıcılığı' Uyarılarına İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından açıklamalar geldi…

WhatsApp ve Sosyal Medya platformlarında yapılan bazı paylaşımlara istinaden, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada vatandaşların bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olunması istendi.

İçişleri Bakanlığı’nın Türk Polis Teşkilatı @EmniyetGM Emniyet Genel Müdürlüğü twitter hesabından paylaşılan duyuruda, dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiğine işaret ederek şunları kaydetti:

"Koronavirüs risk taraması, ALO 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetlerinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112, 155 ve 156'ya haber vermesini bekliyoruz."

 

Sağlık Bakanlığı’ndan kamuoyuna önemli duyuru!

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da twitter hesabından paylaştığı duyuruda, yeni tip koronavirüs (kovid-19) risk taramasının çat kapı değil, planlanarak yapıldığını belirterek “Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184'ten size telefon gelmemişse test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın.” uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı’ndan kamuoyuna önemli duyuru! Başlığı ile @saglikbakanligi twitter hesabından #koronaturkiye heştekiyle paylaşılan duyuruda yer alan ve ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs taraması kapsamında kötü niyetli kişilere karşı tedbirli olunması konusunda uyarılar yer aldı.

Bakanlığın koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığına dikkati çekilen açıklamada, "Sizi 184'ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184'ten size telefon gelmemişse test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım." ifadeleri kullanıldı.

 

Vatandaşların paniklemesine ve birbirini uyarmasına neden olarak WhatsApp ve Sosyal Medya platformlarında paylaşılan mesajda ise şu cümleler yer aldı.

“10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi
Büyükelçiler Geri Adım Attı, Erdoğan Olumlu Karşıladı
Büyükelçiler Geri Adım Attı, Erdoğan Olumlu Karşıladı