|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Barış Pınarı Bölgesinde PKK/YPG’li 20 Terörist Etkisiz Hale...
  • Reklam

Barış Pınarı Bölgesinde PKK/YPG'li 20 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı bölgesine iki farklı noktadan eş zamanlı sızma girişiminde bulunan PKK/YPG’li teröristlerin ateş altına alındığını, 20 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

25 Nisan 2020 - 20:56 - Güncelleme: 26 Nisan 2020 - 03:42

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)Fırat’ın doğusu'nda Barış Pınarı bölgesine iki farklı noktadan eş zamanlı sızma girişiminde bulunan PKK/YPG’li teröristlerin ateş altına alındığını, 20 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

"Barış Pınarı Bölgesinde Sızma Girişiminde Bulunan 20 PKK/YPG’li Teröristin Etkisiz Hale Getirilmesine İlişkin Basın Açıklaması

1. Fırat’ın doğusunda terör faaliyetleri yürüten eli kanlı PKK/YPG terör örgütü mensuplarınca, Barış Pınarı Bölgesindeki Resulayn yerleşim yerinin 28 km güney doğusundaki unsurlarımıza yönelik olarak; 25 Nisan gecesi iki farklı noktadan eş zamanlı sızma girişiminde bulunulmuştur.

2. Sızma faaliyeti öncesinde bölgede konuşlu keşif ve gözetleme vasıtalarımızla 20-25 kadar PKK/YPG’li teröristin saldırı hazırlığında olduğu tespit edilmiş, derhal tüm birlikler alarm durumuna geçirilmiş ve harekat merkezleri bilgilendirilmiştir.

3. PKK/YPG’li teröristlerin mevzilerimize doğru sızma girişimine başlamaları üzerine meşru müdafaa kapsamında bölgede konuşlu ateş destek vasıtaları ile söz konusu teröristler ve muhtemel kaçma istikametleri ateş altına alınmıştır.

4. İcra edilen isabetli atışlar sonucunda 13 terörist etkisiz hale getirildiği ve 7 terörist yaralandığı tespit edilmiştir. Birliklerimizde ve dost unsurlarda zayiat yoktur.

5. Bölgedeki barış ve huzurun devamı için keşif, gözetleme ve insani yardım/destek faaliyetlerine aralıksız olarak devam edilmektedir."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanatçı Cevher Can’ın Yeni Klip Heyecanı
Sanatçı Cevher Can’ın Yeni Klip Heyecanı
'Türkiye, Yeniden Şekillenecek Dünyanın Yıldız Ülkelerinden Biri Olacak'
'Türkiye, Yeniden Şekillenecek Dünyanın Yıldız Ülkelerinden...