|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Baş: Kendimi Türkiye’nin Bağımsızlığına Adıyorum”
  • Reklam

Baş: Kendimi Türkiye'nin Bağımsızlığına Adıyorum”

Av. Hüseyin Baş, 68 kuşağının simge isimlerinden idam edilen Deniz Gezmiş'i hatırlatarak, "24 yaşında kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum diyen Deniz Gezmiş’in izinden ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum" dedi. 

18 Ekim 2020 - 16:48

Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) 5. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş genel başkanlığa seçildi.

BTP’nin merhum genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın anlatıldığı sinevizyonla başlayan kongrede konuşan yeni genel başkan Av. Hüseyin Baş, 68 kuşağının simge isimlerinden idam edilen Deniz Gezmiş'i hatırlatarak, "24 yaşında kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum diyen Deniz Gezmiş’in izinden ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum" dedi. 

BTP’nin 5. Olağanüstü Büyük Kongresi Ankara Sincan Harikalar Diyarı Nejat Uygur Amfi Tiyatro'da yapıldı. 
81 ilden gelen tüm delegelerin katılımıyla gerçekleşen Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Divan kurulunun belirlenmesi, parti tüzüğündeki değişiklik ve tüzüğe yapılan eklemelerin oylanmasının ardından Genel Başkan Hüseyin Baş kürsüye gelerek konuşma yaptı.

Milli ekonomi modeli uygulanmadan refaha ulaşılamayacağını vurgulayarak, babası Haydar Baş'ın gündeme getirdiği "ev hanımlarına maaş" uygulamasının pazarı güçlendireceğini, enflasyon ve dövizi düşüreceğini, üretim ile ihracatı artıracağını söyledi. 

'TEKNOLOJİ ÇAĞINA MÜHRÜMÜZÜ VURACAĞIZ'
Türkiye’nin tüm sorunları için çözüm reçetelerine sahip olduklarını ifade eden Hüseyin Baş, BTP’nin teknoloji çağına mührünü vuracağını belirterek, “Önümüzdeki 20 yılda muhtemelen bambaşka sabahlara uyanacağız. Çağ iletişim çağı, çağ bilişim çağı, çağ teknoloji çağı ve bu çağın çarklarını döndürebilecek yegane sistem var elimizde. İnsanımızın potansiyelini ortaya çıkarabileceği, vatanına milletine topyekün topraklarına hizmet edebileceği bir anlayışı artık uygulamamız gerekiyor” diye konuştu. 

'KENDİMİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN BAĞIMSIZLIĞINA ADIYORUM'

Hüseyin Baş, 68 kuşağının simge isimlerinden idam edilen Deniz Gezmiş'i de hatırlatarak, şunları söyledi: "24 yaşında kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum diyen Deniz Gezmiş’in izinden ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum. Bu koltuğun hayrını görmeye değil hakkını vermeye geldim."

'GENÇLERLE YENİ BİR TÜRKİYE İNŞA EDECEĞİZ'
Konuşmasında gençlere özel bir yer ayıran Hüseyin Baş, “Ben Türkiye’nin en genç genel başkanıyım. Ben Türkiye’nin % 40’ı olan gençlerin temsilcisiyim. Ben ve sizler o gençlerin tamamına ulaşacağız ve onları bu davanın merkezine koyacağız. Gençlerimizle birlikte bir Türkiye inşa edeceğiz. Hayallerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

TÜM DELEGENİN OYU İLE HÜSEYİN BAŞ BTP GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
Hüseyin Baş’ın konuşmasının ardından delegeler oylarını kullandı. Tek aday olarak kongreye giren Baş, oy kullanan 1100 delegenin tamamının oyunu alarak, BTP Genel Başkanı oldu.

Teşekkür konuşması yapan Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi’nin iktidar yolculuğunun başladığını ifade ederek  “gençlerle birlikte hayalleri gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz” dedi.

Hüseyin Baş’ın babası Haydar Baş, Nisan ayında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmiş. Hüseyin Baş, BTP toplanan Merkez Yönetim Kurulu tarafından genel başkanlığa getirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Karakolunda şüpheli ölüm için SORU ÖNERGESİ
Polis Karakolunda şüpheli ölüm için SORU ÖNERGESİ
Antalya'da 2 bin 545 toplu taşıma aracına CEZA
Antalya'da 2 bin 545 toplu taşıma aracına CEZA