|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkan Çağırıcı, ‘Gençlik Fısıltıları’nda Gençlere...
  • Reklam

Başkan Çağırıcı, ‘Gençlik Fısıltıları’nda Gençlere Seslendi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ensar Vakfı tarafından bölgesel istihdamı artırmaya yönelik düzenlenen “Gençlik Fısıltıları” isimli projenin programında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

19 Ağustos 2021 - 15:43

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ensar Vakfı tarafından bölgesel istihdamı artırmaya yönelik düzenlenen “Gençlik Fısıltıları” isimli projenin programında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Bu tip etkinliklerin önemine değinen Çağırıcı, “Bu çalışmaların ne anlama geldiğini özellikle son dönemlerdeki beyin göçünün engellenmesinde görüyoruz” dedi.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Programı Gençlik Diyaloğu kapsamında desteklenen, Ensar Vakfı yürütücülüğünde gerçekleşen “Gençlik Fısıltıları” projesinin kapanış programı, Retaj Royal Otel’de düzenlendi.

İlk etabı İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi için düzenlenen projenin bugünkü etabı ise Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne yönelik gerçekleştirildi. Bölgelerden gelen ve aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu katılımcılar, söyleşi, konferans ve atölye çalışmaları yaptı.

Beyin göçünün engellenmesinde önem arz ediyor
Programda gençlere seslenen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yarınımızı inşa edecek olan gençlerimizle alakalı böyle güzide bir programa ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu öncelikle ifade etmek istiyorum. Ensar Vakfımız birçok konuda olduğu gibi gençlerle alakalı da çok güzel çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmaların ne anlama geldiğini özellikle son dönemlerdeki beyin göçünün engellenmesinde görüyoruz. O açıdan da bu tür etkinlikler büyük bir önem arz ediyor. Önemli olan insana değer vermek ve insanı olduğu gibi kabullenmek, fikir ve düşüncelerini önemsemek ve ondaki cevheri keşfedebilmek. İşte gençlerimizin beyinlerindeki o fısıltılarındaki kaynağını yakalayabilmek adına bu projelerin önemi her geçen gün daha da artmaktadır” dedi.

Yerel yöneticiler ve akademisyenler katıldı
Panel oturumunda gençlerin istihdamını artırmaya yönelik konuşmalar ve sunumlar yapıldı. Programa, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Yelmen de katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Emniyette Birim Müdürleri Değişti
Antalya Emniyette Birim Müdürleri Değişti
Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanları İSTiŞARE Toplantısı Gerçekleştirildi
Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanları İSTiŞARE Toplantısı...