Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Başkan Çalık, coşkulu bir kalabalığın eşlik ettiği başvuru sırasında yaptığı konuşmada, “Birlikte çalışacak ve birlikte başaracağız. Geleceği hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerine yer verdi. ![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb0b41f25f.jpg)
“Geleceği hep birlikte inşa edeceğiz”
Vatandaş ayrımı yapmaksızın herkese eşit hizmet götürdüklerinin altını çizen Çalık, konuşmasının devamında ise “Kimsenin dışarda kalmış hissetmesine izin vermedik. Makam için siyaset yapmadık, makamları halka hizmet için kullandık. Çalışmak ve üretmek ne şekilde olursa olsun güzeldir, kutsaldır. Biz çalıştıkça Beylikdüzü güzelleşecek, Beylikdüzü güzelleştikçe biz daha çok çalışacağız. Liderimiz, ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere mirası muasır medeniyetlerin ötesine geçmek. Beylikdüzü’nde ortaya koyduğumuz model ile yerel yönetimler eliyle toplumsal değişimin ve uzlaşının başarılabileceğini ortaya koyduk. Bu model Cumhuriyetimizin mayasında yer alan halkçılık ve devletçilik ile beslendi. Birlikte çalışacak ve birlikte başaracağız. Geleceği hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerine yer verdi.![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb1c0636fc.jpg)
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb1cd4744c.jpg)
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb0b41f25f.jpg)
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için adaylık başvurusunda bulundu. CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’na gelen Başkan Çalık, aday adaylığı dosyasını CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Mülayim Demirtaş’a teslim etti. Başvurusu sırasında; Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Beylikdüzü Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, parti üyeleri ve sivil toplum kuruluşları Başkan Çalık’ı yalnız bırakmazken Beylikdüzü halkı da alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde büyük destek verdi.
“Halka hizmette İstanbul’un 39 ilçesiyle yarış halindeyiz”
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb11737050.jpg)
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb17fb8e6f.jpg)
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb1c0636fc.jpg)
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb1cd4744c.jpg)
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2023/12/656fb1a485bd2.jpg)