|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkan Güleçyüz’den Bayram kutlama mesajı
  • Reklam

Başkan Güleçyüz'den Bayram kutlama mesajı

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ,Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, kutlama mesajı paylaştı.

18 Mayıs 2020 - 12:09 - Güncelleme: 18 Mayıs 2020 - 12:12

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, kutlama mesajı paylaştı.

Başkan Güleçyüz, yönetim kurulu adına yayımladığı bayram kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin en önemli günü olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 101’inci yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Bunu sizlerle paylaşmaktan onur ve mutluluk duyuyorum.

Aziz milletimizin bağımsızlık mücadelesi, kurtuluş savaşımızın başladığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı  Dünya ülkelerinde ve Ülkemizde de yaygın görülen Koronavirüs COBİT-19 salgını nedeniyle, bu yıl  evlerimizde coşkuyla kutlayacağız. 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda Milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır.

Yok edilmek istenen Yüce Milletimizin, büyük kahramanlıklar göstererek gerçekleştirdiği İstiklal Savaşı’nın, Aziz Milletimiz ve dünya tarihi açısından en önemli sonucu, bağımsızlığın sağlanması ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması olmuştur.

19 Mayıs’ta başlayan süreç, Cumhuriyet’in ilanının ardından, çağını aşan bir vizyonla, kapsamlı değişimler ve büyük reformlarla kesintisiz bir şekilde devam etmiştir. Büyük bir azimle, birlik ve dayanışma içinde gösterilen gayretler ve hayata geçirilen hamleler, Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda gelişmesinin önünü açmıştır.

Türkiye Cumhuriyetinin geride kalan yılları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesini aşma hedefinin gerçekleşmesidir.

Bugün için görevimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü esas almak kaydıyla, küreselleşme sürecini doğru tanımlayıp konumumuzu iyi belirleyerek, ulusal çıkarlarımızı en üst düzeyde korumak, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına dayalı demokrasimizi daha ileri bir seviyeye taşımak, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesini aşmaktır. Bizden sonraki nesillerin gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak hepimizin temel hedefi olmalıdır.

İstiklal mücadelemizin en anlamlı günlerinden olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır.

Sevgili gençler ;

Sizden önceki nesiller inançla çalışarak sizlere büyük bir miras bırakmışlardır. Milletimizin umut kaynağı sizlerin, bunun anlam ve öneminin idraki içinde olduğunuzdan şüphe duymuyorum.  Geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla taçlandıracağınıza yürekten inanıyorum.

 Büyük mücadeleler sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, siz gençlere emanettir. Bu emaneti en iyi şekilde korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak en büyük görevinizdir.

Bu duygularla ; sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan gençlerimizin, Fahri Trafik Müfettişi dostlarımızın ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor,  sevgiler ve saygılar sunuyorum."

 

ÖZEL HABER- **Halis KAHRAMAN ** TR HABER AJANSI

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erzurum’un Tanınmış Siyaset Adamlarından Necati Güllülü Hayatını Kaybetti
Erzurum’un Tanınmış Siyaset Adamlarından Necati Güllülü...
Sancaktepe’de Sofralar Ayrı Ama Gönüller Bir
Sancaktepe’de Sofralar Ayrı Ama Gönüller Bir