|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkan Kılıç Duygulandı Duygulandırdı
  • Reklam

Başkan Kılıç Duygulandı Duygulandırdı

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç basın ve sanat camiasıyla buluştu, “Kâğıthane’ye 15 yılda 30 yıllık hizmet yaptık.” Dedi.

25 Ocak 2019 - 22:07 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın değişim istediği ile yerel seçimlerde 3 dönem kuralına takılan Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç basın ve sanat camiasıyla son istişare toplantısını yaptı.

AK Parti'de 3 dönem kuralına takılan yani 15 yıldır kesintisiz belediye başkanlığı görevini yürüten 92 isim arasında yer alan Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Belediye Başkanlığı görevinde sürdürdüğü olgunluğu ile hizmetlerini devam ettiriyor ve sanki görevi sonlanmayacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyor…

Devlet terbiyesi örneği içerisinde görevini olgunlukla sürdüren Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, geleneksel olarak her yıl düzenlediği basın ve sanat camiasıyla istişare toplantısının sonuncusunu gerçekleştirdi.

Her zamanki mütevazılığı ile konuklarını ağırlayan Başkan Kılıç, veda etti, basın mensuplarıyla ve sanatçılarla tek tek görüşüp helallik istedi.

Milli görüş tabanından gelen ve AK Parti kadroları arasında Kağıthane’de üç dönem belediye başkanlığı yapan Başkan Kılıç’ın toplantısında duygusal anlar yaşandı. Başkan Kılıç veda konuşması yaptı, duygulandı ve duygulandırdı.

"KÂĞITHANE’YE 15 YILDA 30 YILLIK HİZMET YAPTIK"

Nurtepe Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basın ve sanat camiasıyla son istişare toplantısında hizmetlerini anlatan Başkan Kılıç, “Kâğıthane’ye 15 yılda 30 yıllık hizmet yaptık.” Dedi.

Düzenlenen yemekli toplantıda Kağıthane Belediyesi çalışmalarıyla ilgili bir sunum yapıldı.

Hizmetleri anlatan Başkan Kılıç, “Biliyorsunuz ki önümüzdeki seçimde yeniden aday değilim. Bu nedenle bir kez daha birlikte olalım istedik. Biz belediye yönetimi olarak Kağıthane’ye çok önemli yatırımlar yaptık. İlçemizi modern, yaşanabilir, huzurlu bir yerleşim haline getirdik. Bunları yapmak içinde kılı kırk yararak çok önemli tasarruf tedbirleri aldık. Ödemelerimizi düzenli yapıp, kamunun imkanlarını en iyi şekilde değerlendirip, özverili bir şekilde tüm personelimizle birlikte üç vardiya halinde çalıştık. Böylece Kağıthane’ye15 yıllık görev süremizde 30 yıllık emek verdik” dedi.

SIFIR BORÇLA KAĞITHANE BAŞTAN SONA YENİLENDİ

Hiç borçlanmadan Kağıthane’ye mega yatırımlar kazandıran Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Gereksiz harcamaları kısarak yüz milyonlarca lirayı devlete kazandırdık. Bir zamanların gecekondu ve sanayi bölgesi olarak anılan, ulaşım sorunu nedeniyle şehre uzak algısının hakim olduğu Kağıthane’de son 15 yılda adeta devrim yaşandı.
Şehir bugün metro, metrobüs ve yeni kara ulaşım ağları; kültür, spor ve sağlık kompleksleri; 300’ün üzerinde park ve mesire yerleri, tamamı restore edilen tarihi eserlerinin yanında modern konut ve ofis yatırımlarıyla bir cazibe merkezine dönüştü.
Kağıthane aynı zamanda kentsel dönüşümün en planlı yapıldığı ilçeler arasında. Bugüne kadar yapıların %67’si dönüşmüş durumda.  İlçedeki okullarınsa %95’i yenilendi.” İfadesini kullandı.

İLÇEDEKİ YAPILARIN %64’Ü DEPREME DAYANIKLI
İlçedeki yapıların %64’ünün depreme dayanıklı hale getirildiğine dikkat çeken Başkan Kılıç, “Kağıthane’deki otopark kapasitesi 27 bin 500 araca ulaştı. Her 0.59 konuta 1 araçlık otopark alanı düşüyor. 
İlçe sınırları içinde, 142 bin 450 konut ve 37 bin 776 dükkan ile toplamda 180 bin 226 adet bağımsız bölüm vardı. 2004 yılından bugüne dek yapılan çalışmalar ile güvenli hale getirilen bağımsız bölümler 134 bin 55 sayısına ulaştı. Böylece Kağıthane’de bulunan dükkan ve konutların %64’ü güvenli ve sağlıklı hale getirildi.” Diye konuştu.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Şeffaf belediyecilik örneği sergileyen Başkan Kılıç, “İlk göreve geldiğimizde halkla yönetim arasındaki kopukluğu giderdik. Daha önce yöneticiler gelen vatandaşları kameralarla takip ederdi, görüşüp görüşmemek adına. Biz bunu tersine çevirdik. Göreve gelir gelmez, makam odamın kapısını kaldırdım. Makam odama hemen 2 tane kamera koydum ve vatandaş beni izledi. Kameraların bir tanesi hemen odamın görüntüsünü kapı girişine aktarıyor, bir tanesiyle de internetten tüm dünya takip edebiliyor. Her gün sabah saat 08.00’de istisnasız vatandaşlarla burada görüşüyorum. Her sabah vatandaş randevu almadan kimseye bir şey sormadan yanıma geliyor derdini bizzat benimle paylaşıyor ve çözüm üretiliyor.
Bu makamlar bize halkın kendilerine hizmet etmek için vermiş oldukları bir emanet. Bu oda, araba, burada kullanmış olduğumuz her şey vatandaşın.” Diye konuştu.

MEVLÜT ÖZTEKİN'E DESTEK İSTEDİ

Başkan Kılıç, belediye başkanlığı döneminde kendisine destek veren basın mensuplarına, sanat camiasına, partili partisiz tüm Kağıthanelilere teşekkür etti.
Toplantıya katılan basın mensubu ve sanatçılar da, Başkan Kılıç ve ekibiyle ilgili düşüncelerini dile getirdi.
Başkan Fazlı Kılıç, daha önce Kağıthane Belediye Başkan Yardımcılığını yapan ve daha sonra AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı olan Mevlüt Öztekin’in Kağıthane Belediye Başkanı adayı olarak açıklanmasına dikkat çekerek Öztekin’e destek istedi.

Toplantı sonunda hep beraber hatıra fotoğrafı çekitirildi.


Kanal 58 TV'de toplantıya ilişkin haber şöyle yer aldı:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu