|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkan Tahmaz’dan Gazetecilere 1500 TL Destek
  • Reklam

Başkan Tahmaz'dan Gazetecilere 1500 TL Destek

Esnaftan, öğrencilere, çiftçiden ev hanımına toplumun bütün kesimlerine, pandemiden dolayı işleri kötüye giden herkese yardımcı olmaya çalışan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bayram öncesi Şahinbey’de iş yeri bulunan veya ikamet eden tüm gazetecilere 1.500 TL destek verdi.

09 Mayıs 2021 - 20:47 - Güncelleme: 10 Mayıs 2021 - 23:33

Pandemi dönemi boyunca Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki esnafa ve tüm kesimlere desteklerini sürdüren Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bayram öncesi Şahinbey’de iş yeri bulunan veya ikamet eden tüm esnaflara destek olurken yerel medyayı ve ilçede ikamet eden gazetecileri unutmadı.

Esnaftan, öğrencilere, çiftçiden ev hanımına toplumun bütün kesimlerine,  pandemiden dolayı işleri kötüye giden herkese yardımcı olmaya çalışan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bayram öncesi Şahinbey’de işyeri bulunan veya ikamet eden tüm gazetecilere 1.500 TL destek verdi. 

Covid 19 salgını nedeniyle etkilenen Yerel Medya Kuruluşlarına ve Gazetecilere Bayram öncesi Pandemi desteği verecek olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, iş yeri yada ikamet adresi Şahinbey ilçesinde olan bütün Gazetecilere 1.500 TL nakdi destekte bulunlacağını açıkladı.

ESNAFA 279 MİLYON DESTEK

Kovid nedeniyle tam kapanma süreci, tüm şehirlerde olduğu gibi Gaziantep’te de bir çok esnafın kepenkleri indirmesine neden oldu. Esnaf Korona virüs salgınından hem maddi hem manavi anlamda bir hayli etkilendi.

Belediyemiz iş yerleri tamamen kapanan esnafa bayram öncesi 1.500 TL yeni bir destek daha vererek sayılı günler kalan bayram öncesi yüzleri adeta güldürdü. Belediyemiz 25 ayrı meslek grubundan 6 bin esnafa toplamda 4’er bin TL destek verirken Kovid salgını döneminde vatandaşlara toplamda 279 milyon TL’lik bir destekte bulundu.

Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, “Ramazan ayında 17 günlük tam kapanma ile birlikte zorluk çeken, kepenk kapatan esnafımıza Ramazan bayramına sayılı günler kala maddi anlamda destek olarak bir nebze de olsa rahatlatmak istedik” diye konuştu.

Esnafa Verilen Destek 4 Bin Tl Oldu…

Korona virüs (Kovid-19) salgınında iş yeri kapanan esnafa daha önce farklı zamanlarda 1.000 TL ve 1.500 TL destekte bulunan Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Ramazan Bayramı öncesinde esnafa üçüncü destek paketi müjdesini verdi. Başkan Mehmet Tahmazoğlu Kovid-19 salgınından dolayı genelge ile iş yerleri kapanan esnafa bayram öncesi 1.500 TL daha destek vererek bu desteğini 4.000 TL ye çıkarmış oldu.

279.000.000 TL Destekte Bulunduk

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, 6.000 esnafa toplamda 4.000 TL destek sağlandığını belirterek “Şahinbey Belediyesi olarak pandemi sürecinde esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza nakdi ve ayni desteklerimiz devam ediyor. Bu güne kadar 103.000.000 TL’si nakdi 176.000.000 TL’si de ayni olmak üzere toplamda 279.000.000 TL vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza destek sağladık. Özellikle pandemi sürecinde genelge ile iş yeri kapanan 25 ayrı meslek grubunda 6.000 esnafımıza birinci fazda 1.000 TL, 2. fazda 1.500 TL ve 3. fazda da 1.500 TL olmak üzere kişi başı toplamda 4.000 TL nakit destekte bulunduk. Amacımız Ramazan Bayramı öncesinde iş yeri kapanan esnaflarımızın yanında olmak” dedi.

Bayram Öncesi Yüzümüz Güldü

Kovid-19 salgınından dolayı genelge ile iş yerleri kapanan esnaf Ramazan Bayramı öncesinde verilen desteğin kendilerini mutlu ettiğini belirterek “Esnaf olarak salgından dolayı zor günler geçiriyoruz. Sıkıntılı günlerimizde hükümetimiz ve Şahinbey Belediyemiz her zaman yanımızda oldu. Daha önce bizlere 1.000 TL ve 1.500 TL destekte bulunan belediyemiz şimdi bize 1.500 TL daha destekte bulunarak bizlere toplamda 4.000 TL destekte bulunmuş oluyor. Bayram öncesinde evimizin ihtiyaçlarını alarak çocuklarımızın yüzünü güldürdük. Bizlere verilen destekten dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural