|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkan Vergili Başarılı Sporcuya, Siyah Kuşağını Hediye Etti
  • Reklam

Başkan Vergili Başarılı Sporcuya, Siyah Kuşağını Hediye Etti

Taekwondo Dünya Şampiyonu ve Dünya Rekortmeni efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam tarafından verilen Taekwondo Kuşak Eğitimini tamamlayan öğrencilerin mezuniyet törenine, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili ve ilçe yönetimi de katıldı. Kendisi de siyah kuşak Taekwondocu olan Başkan Vergili, başarılı sporcuya 'Siyah Kuşağını' hediye etti.

03 Şubat 2021 - 00:56

İsmet Sağlam Spor Kulübünde, Taekwondo Kuşak Eğitimini başarıyla tamamlayan sporculara, başarı belgeleri verildi, madalya ile ödüllendirildi.

Taekwondo Dünya Şampiyonu ve Dünya Rekortmeni efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam tarafından verilen Taekwondo Kuşak Eğitimini tamamlayan öğrencilerin mezuniyet törenine, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili ve ilçe yönetimi de katıldı. Kendisi de siyah kuşak Taekwondocu olan Başkan Vergili, başarılı sporcuya 'Siyah Kuşağını' hediye etti.

Efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam’ın eski öğrencilerinden olan, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili sporcuları izledi ve genç sporculara sporun yararlarını anlattı.

4 aylık süreli Taekwondo Kuşak Eğitimini başarıyla tamamlayan sporculardan Arda Kamil Çam’ın madalyasını takan Başkan Erhan Vergili, sunduğu spor gösterisi ile göz dolduran Minik Taekwondocu Melinay Tozlu’ya ise kendisine ait olan siyah kemeri hediye etti.

Taekwondo Kuşak Eğitimini başarıyla tamamlayan sporculara başarı belgeleri ve madalyaların verilmesinin ardından konuşan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, Taekwondo Dünya Şampiyonu ve Dünya Rekortmeni olan, spor dünyasının Altın Adamı olarak tanımlanan efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam’ın başarılarının yaşarken ödüllendirilmesi ve adının yaşatılması gerektiğini söyledi.

İSMET SAĞLAM’IN ADI YAŞATILMALI

Efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam’ın Sarıyerli olması nedeniyle özellikle Sarıyer bölgesinde kurulacak bir spor kompleksine adının verilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Vergili, “Taekwondo Dünya Şampiyonumuz, alanında çok kez Dünya Rekortmeni olan, spor dünyasının Altın Adamı olarak tanımlanan, efsane Milli Sporcumuz İsmet Sağlam’ın öğrencisi olarak hocamla gurur duyuyorum. Ömrünü spora adayan, değerli spor adamı İsmet Sağlam’ın adının özellikle Sarıyer’de yapılacak nitelikli ve geniş kapsamlı bir spor kompleksine adının verilmesini arzu ediyorum. Bu konuda değerli hocama söz veriyorum. Bu konuda bir çalışma yapacağım.” Dedi.

VERGİLİ’YE TEŞEKKÜR

Başkan Vergili’nin temennilerine teşekkür eden Efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam, “Değerli öğrencim Erhan Vergili, spor kültürüyle yetişen örnek bir kişi. Duygu ve temennilerine çok teşekkür ediyorum. Hayatının her safhasında elde ettiği başarılarıyla, elde ettiği siyasi kariyeriyle gurur duyuyorum. Daha yüksek makamları hak ediyor. İnşallah kendisini hedeflerinin en ilerisinde görecek ve daha çok gurur duyacağız.” Diye konuştu.

‘TAEKWONDO, BİR AHLAK SPORU’

Taekwondo sporunun, akli ve ruhi beceriye dayanan, bedeni ve ruhi gelişimi sağlayan ve her yaştaki insana hitap eden bir ahlak sporu olduğunu ifade eden Taekwondo Dünya Şampiyonu ve Dünya Rekortmeni efsane Milli Sporcu İsmet Sağlam, “Tekvando sporu bir savunma sporudur. Taekwondo sporu zihinsel gelişmeyi artıran bir spor dalıdır. El ve ayakla yapılan vuruşların felsefesi anlamına gelen Taekwondo, çocukların sağlıklı büyümesine ve her yaştaki insanın sağlıklı kalmasına katkı sağlıyor.
Bedensel gelişmeyi sağlayan tekvando, refleks, güçlü fizik, kabiliyet, sağlıklı ve dengeli gelişmeye yardımcı olur.  Fakat asıl olarak Taekwondo sporu yapan her yaştaki bireyde güven, liderlik, barış, yardımseverlik, dürüst ve ahlaklı bir kişi olma duygusu gelişir.
Taekwondo sporu özellikle çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlayan önemli spordur. Küçük yaşlarda Taekwondo salonuna gelen çocukta ilk olarak, eğlence ve arkadaşlığın sürdüğü bir yere ait olma, aidiyet duygusu oluşmaktadır.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı,
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı, " Hatalı ben değilim.."...
"Beni Samimiyetle Karşılayan Polis Meslektaşlarıma...