|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkomiser Ahmet Canbaz için 40. gün mevlidi okutuldu
  • Reklam

Başkomiser Ahmet Canbaz için 40. gün mevlidi okutuldu

İstanbul'da yakalandığı kanser hastalığı sonucu vefat eden emekll Başkomiser Ahmet Canbaz vefatının 40. gününde KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği İstanbul Halkalı Şubesi lokalinde kuranı kerim ve mevlidi şerif okutuldu.

30 Mart 2021 - 16:55 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 18:02

İstanbul'da yakalandığı kanser hastalığı sonucu vefat eden emekll Başkomiser Ahmet Canbaz için vefatının 40. gününde KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Derneği İstanbul Halkalı Şubesi lokalinde kuranı kerim ve mevlidi şerif okutuldu.

Mevlidi şerif törenine aile efradı, yakınları,sevenleri, KYÇ POLEMDER  İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç, yönetim kurulu üyeleri, meslektaşları ve dernek asil üyesi olan Polis Medya Gazetesi Haber Merkezi Müdürü Halis Kahraman katıldı.

Kısa adı POLEMDER olan Genel Merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği'nin İstanbul Küçükçekmece Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç, dernek lokalinde gerçekleştirilen mevlidi şerif hakkında şunları ifade etti : " Dernek üyemiz  Başkomiser merhum Ahmet Canbaz'ın ailesi  tarafından mevlidi şerifin derneğimiz lokalinde okutulması istendi. Dernek yönetim kurulumuz da bu isteği uygun buldu. Pandemi kuralllarına uygun olarak saygıdeğer  meslek büyüğümüz için lokalimizde mevlidi şerif okutuldu. Rabbim dualarımızı kabul etsin..Cenabı Allah ruhunu şad etsin, makamını cennet eylesin..Geride kalanlara sağlıklı ve huzurlu günler dileriz..” dedi.

Ahmet Canbaz'ın damadı Doğan Orman'a mevlide katılanlar tek tek taziye dileklerini bidirdirdiler.

Mevlidi şerif sonrası katılımcılara mevlit  şekerinin yanısıra etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

Merhum emekli Başkomiser Ahmet Canbaz'ın kızı Tülay Canbaz Orman'ın babasının vefatının 40'ıncı gününde şu ifadeleri  kullnadı :

"Benim çınarım, güneşim, herşeyim babam nurlarda yat..Seninle 17 sene kanser illetiyle savaştık..Babam sağlığın için çok koşturduk, çok beraber savaş verdik..Babam sen benim ideolümdün ..Bizlere çok güzel babalık yaptın, son ana kadar pes etmedik..Kaderin önüne geçilmiyor babam, nurlarda yat mekanın cennet olsun..Peygamber efendimize komşu ol.. Kanser illetini çok çektin, kefaretin olsun babam..Acısı tarif edilmez, rabbim kimseyi annesiz babasız bırakmasın..

Canım babam kimseyi üzmedin, kimseye yok demedin, seninle gurur duyuyorum. Bir melektin, evlat olarak senden çok memnundum..

Babam polis çocuğu olduğum için seninle birkez daha gurur duydum..Çocukluğumuz babasız geçti, senin tayinlerin sayesin de çok illeri gezdik ..Şimdi tüm bu illerin yemeklerini yapıyorum..Seninle gurur duyuyorum babam..

Canım babam, eşim babasız büyümüş..Baba sevgisini sen de tattı. Sen gittin biz yetim kaldık..Kocaman bir insan oldum hala çocuk gibi severdin beni.. Canım eşim Doğan Orman'ı ben babama ağlarken gördüm." Babam sen bizi bırakıp nerelere gittin.." dedi.. Sevgli Babacığım, eşimle ile ben seni asla yalnız bırakmadık..Kanserle savaşırken hep yanında başındaydık..Bizim hakkımız sana sonuna kadar helal olsun canım babam.."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz