|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bayrakçı: Sanki KHK Metnini İlkokul Terk Biri Yazmış
  • Reklam

Bayrakçı: Sanki KHK Metnini İlkokul Terk Biri Yazmış

Hükümetin yayınladığı son KHK'lara tepkiler sürüyor. Sonar Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, kanun metnini hazırlayanları ağır bir dille eleştirerek, "Kanun maddesi ilkokul terk birinin kaleminden çıkmış gibi" diye niteledi.

27 Aralık 2017 - 00:50

Hükümetin değişikliğe gitmemekte kararlı olduğu son KHK’lara bir tepki daha geldi.

Sonar Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, CNN Türk’te yayınlanan programda kanun metnini hazırlayanlara ağır eleştirilerde bulundu.

“ÇOK KÖTÜ YAZILMIŞ”

KHK metninin çok kötü bir şekilde yazıldığını ifade eden Bayrakçı, “Bu yasa 15 ve 16 Temmuz günlerini düşünerek hazırlamışsa, Türkçe dil bilgisi bakımından, o metni yazan insan, çok kötü yazmış. Çünkü bütün bu tartışmanın kökü, o metnin yanlışlığı. Savcının biri o metni alıp, ’15 ve 16 Temmuz’dan sonrasını da kapsıyor’ diyebilir” ifadelerini kullandı.

“Metin ilkokul terk biri tarafından yazılmış gibi” diyen Bayrakçı, kanun maddesini oluşturan kelimelerin yeniden yazılması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 5260'a, Vaka Sayısı 207 bin 897'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 5260'a, Vaka Sayısı 207 bin 897'ye Yükseldi
Polis Emeklilerinin ZAM İsyanı
Polis Emeklilerinin ZAM İsyanı